Pořád jen ty seriály...

13. july 2014 at 22:48 | valleria |  #diary
Teď teda ty seriály. Za úplynulý rok jsem viděla dost seriálů. Terra Nova. The Mindy Project. Perception. Suits. 2 Broke Girls. About a Boy. Crisis. Enlisted. The Last Ship.

Terra Nova má bohužel pouze jednu krátkou řadu - tuším byl velký rozpočet. Chápu to, ale i tak bych chtěla aspoň plnou sérii. Tak zajímavý seriál. A s dinosaury. <3

The Mindy Project. Pobaví. Nový oblíbený pár Mindy/Danny. Jeremyho přízvuk. Mindy je fajn (postava i Kaling).

Perception. Zajímavá "kriminálka". Velmi mě baví Danielovy přednášky, co tam říkají, je vždy opravdu zajímavé. Popravdě nemusím Kate, asi to bude tou herečkou a stylem, jakým mluví, ale není to žádná velká averze, akorát jí prostě nemusím.

About a Boy. Velmi hezký, celkem zábavný seriál. Před pár dny jsem si pustila i film s Hughem Grantem, podle kterého je seriál natočen a upřímně se mi seriál líbí víc. Asi to není nic výjimečného, ale pořád pěkné.

Crisis. Jedna krátká série, ale u takového sériálu je to v pořádku. Brala jsem to spíš jako takový delší film. Povedené, prostě takové spíš filmové.

Enlisted. Taky pěkná komedie. Asi to není úplně pro každého, ale mě se to opravdu líbilo. Osobně mě to pobavilo a navíc se mi líbil to bratrství třech hlavních postav. Občas to bylo takové až dojemné.

The Last Ship. Seriál, který se začal vysílat teprve nedávno. Podle/pro mě výborný. Dramatický námět, dobří sympatičtí herci, intenzivní zpracování, navíc armáda atd./uniformy, to je něco pro mě. K té intenzitě, úplně jsem byla ve stresu ve třetím díle, až mě z toho rozbolela hlava. Jasný, věděla jsem, že se jim to podaří, ale i tak mě to dostalo.

A nakonec Suits. Nechávám to nakonec, protože to možná bude nejdelší, neboť tenhle seriál mě opravdu hodně dostal a momentálně je dost vysoko na mém pomyslném žebříčku nejoblíbenějších seriálů (kdybych ho ve skutečnosti aspoň měla, ale rozhodnout se u některých případů, který seriál mám radši než ten druhý... jak?). Nerada bych, aby se někdo nechal zmást takovým tím obecným názorem o nudných právnících. Na Suits není nic nudného. Silné, úspěšné postavy v podání výborných herců. Parádní a chytré dialogy. Krásné šaty. (No co, v televizi je i to důležité, ne?) Je tu dost inspirativních hlášek a vůbec i ty postavy samotné jsou inspirující. Samozřejmě nechybí ani ship. V mém případě Harvey a Donna, což jsou zároveň i odděleně mé nejoblíbenější postavy. Oba jsou fantastičtí. Louis je taky skvělý. Navíc je to další seriál s velmi silnými ženskými postavami, už jen to, že hlavní partnerkou je žena. Tuším jsem ještě nezmínila humor; Suits rozhodně i pobaví. Každá epizoda je jednoduše geniální. Ve zkratce, seriál nemůžu přechválit.

Co se týká již předtím sledovaných seriálů. Arrow. Baby Daddy. TBBT. Bones. The Following. HIMYM. Modern Family. Once Upon A Time. Supernatural. TVD. Glee. Homeland. New Girl.

Takže začnu asi takhle. Homeland vlastně patří do předchozí kategorie, ale zapomněla jsem na něj, neboť jsem pak už rozkoukala jen začátek třetí řady a nechala jsem toho. Ač je seriál kvalitní, tohle prostě není nic pro mě. Bylo to na mě trochu moc. Glee, New Girl jsem přestala sledovat už nadobro. TVD, Supernatural jsem nesledovala poslední sérii, a co dál zatím nevím.

Arrow je super, občas mi dlouho trvá, než si pustím nové díly, ale seriál je to velmi dobrý.
Baby Daddy mě většinou pobaví, ale děsně mě otravuje Ben a Ben/Riley, a občas mi vadí některé "komické" situace, ale jinak dobré. T
BBT jako vždy zábavné, občas méně, občas více, ale tak už to chodí.
The Following jsem po pár dílech nové řady chtěla přestat sledovat, ale pak jsem to doukoukala a naštěstí už to pak bylo lepší, ale ty první díly trochu ještě větší psycho.
HIMYM, ehm to by mohlo být na delší dobu. No zkusím to ve zkratce, hodně lidí si stěžovalo na takové to protahování atd. To mně osobně zas tak nevadilo, dokud to nebylo fakt přehnané. Co měla ale naštvalo hodně bylo finále. Ne celé, nejdřív to bylo dobré. Ale ten konec? Ne děkuji, jestli jim šlo o to, aby mi seriál nechyběl, povedlo se. I bych přežila rozvod Barneyho a Robin (přestože strávili tolik času dokazováním, jak jeden druhého milují a hodí se k sobě a celou jednu sérii řešili jejich svatbu...) - kdyby byl lépe odůvodněný, ale tohle? Nebudu zacházat do svých detailních názorů a pocitů, ale ten důvod byl fakt hloupý. A to že skončila nakonec s Tedem? To mi přišlo až tragické. A není to proto, že jsem jim jako páru nefandila, mám k tomu opravdové důvody, ale nebudu to rozebírat a vracet se k mému rozhořčení.
Modern Family je vždy výborný, Phil, Lily a Gloria jsou nejlepší postavy. Krom pobavení mě tedy letos víc než kdy jindy často dohnal seriál až k slzám, někdy dojetím, někdy smutkem, např. ta epizoda zaměřená na Alex. A dost mě překvapili s rozvojem Haley, myslím, jako v dobrém.
Once Upon a Time mě děsně nebylo v první půlce třetí série. Celá ta Peter Pan storyline mě děsně otravovala, pak se to konečně vrátilo k lepšímu. Ovšem chudák Regina, zase to odnesla ona.

A konečně Bones. Nepatřím k lidem, kteří by měli dojem, že je to "rok od roku horší" (někdy mám dojem, že je to taková automatická reakce u déle vysílaných seriálů, ať už to je či není pravda). Já osobně jsem s Bones pořád velmi, velmi spokojená. Může to být zaujatost? Možná, ale neřekla bych, nemám problém říct, že třeba čtvrtou sérii mám jako nejméně oblíbenou (pořád jí mám ale ráda), nebo že některý díl je horší. Takže si myslím, že to je čistě subjektivní ale nezaujatý názor. Dokonce bych zrovna devátou sérii označila za jednu z těch nejlepších (mých nejoblíbenějších, to je jedno). 12 dílů z ní se zařidily mezi ty nejlepší vůbec. Mám tam i slabší díly, asi tři. Ale jinak mi přišla velmi kvalitní případově i co se týká postav. Hlavně je to rozhodně zatím nejlepší série, co jsou B&B spolu. Co se týká jich dvou, devátá řada byla báječná. Obrovké plus mají za svatební epizody. Celý díl mi přišel opravdu skvělý, ale samotná svatba je čistá dokonalost. Z mnoha důvodů. Další plus má devátá série za mou novou oblíbenou postavu - Aldo Clemens. Všechno, co řekne Aldo je prostě fantastické, bez debat. O Bones bych samozřejmě dokázala psát dlouho, ale fast forward k finále. To se jim velmi povedlo. Celé to bylo takové napjaté a vůbec a ta přestřelka? Už dopředu jsem věděla, že to bude moje oblíbená část. :D A závěrečný cliffhanger? Musím říct, že pár dní před vysíláním mě to na chvilku napadlo, protože to bylo pořád takové tajemné spoilery a já už nevěděla, co si myslet, že mě napadlo tohle. Ale taky musím říct, že těsně před koncem jsem jim fakt věřila, že to bude zdravotní problém. Ale tohle je mnohem lepší. Boj o život atd. to dělá každý rok spoustu seriálů, tohle je zajímavější a už se nemůžu dočkat září. (Jaké překvapení.)

Když tedy odečtu seriály, které vím, že už se dál nebudou vysílat a ty, které jsem přestala sledovat, případně momentálně neplánuji pokračovat, aktuálně mám 14 seriálů (a nevím, jak dopadne The Last Ship).

Chyby nechyby, nekontroluju to. Na to teď nemám, třeba pak. Nejdelší článek v mé osobní historii?
 


Comments

1 WaclawE WaclawE | Email | 17. january 2017 at 17:41 | React

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na little-wonders.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement