Regrets serve no real purpose

12. february 2014 at 11:24 | little-wonders.blog.cz |  #diary
Prý když něco děláte 21 dní po sobě, stane se z toho normální věc, zvyk. Let's try it.

A konečně si vypíšu, co že to na letos vlastně plánuji. Jak chci strávit rok. Psala jsem si to v odrážkách na papír už mockrát, ale dám tomu rozsáhlejší podobu. A vím, že ne vše vyjde, nikdy věci nevyjdou přesně podle plánu. Ale to není důvod nemít plány, nemít cíle. Protože když nemáte žádný cíl, co potom děláte? Nic. Výsledek bude pravděpodobně jiný, ale fakt, že cíl máte, vás donutí dát se na cestu k jeho získání. A to je podstata. Vydat se na cestu. Průběh a výsledek je důležitý, samozřejmě, ale nevadí, pokud se nerovná naším předchozím očekáváním.

Prvně bych se tedy chtěla víc věnovat rodině. Takhle, já s nimi trávím čas, ale jsem taková odtažitější, prostě tam jsem, ale ne úplně. A přitom pro mě tolik znamenají. Proto bych se chtěla pokusit být jim něco víc. S tím začnu, až se vrátím domů, samozřejmě.

Až se vrátím taky konečně musím získat ten řidičský průkaz. Přemýšlela jsem, že se přihláším tak měsíc po příjezdu. Mezitím se na to připravím, zařídím si jiné věci, užiju si, že jsem doma. A pak se do toho dám.

V létě, nebo prostě kdykoliv bude dobré počasí, bych ráda chodila častěji na brusle. Taky plavat, i když na to být dobré počasí nemusí, stejně tak lekce s trenérem - pořád mám obavy, že než se vrátím, tak je přestane mít, nebo až příliš změní náplň :D. Ty lekce je lehké navštěvovat, ale ač člověka bruslení a plavání baví sebevíc, donutit se jít tam dá občas zabrat.

Taky bych letos chtěla opět na Avon Pochod. Byly jsme v roce 2012, 2013 se to odložilo kvůli záplavám a pak září už jsme nešly, ale letos by to mohlo vyjít.

Ráda bych si znovu přečetla Hunger Games. A taky bych měla přečíst všechny knížky, co ve své malé knihovně mám a ještě jsem je nečetla, teprve potom se můžu věnovat jiné četbě. (!)

Taky si chci konečně letos pustit celé Criminal Minds.

Než odjedu z Londýna, musím si zajít pro Mockinjay přívěšek na krk... To bych vlastně mohla udělat dnes... hm, no nechám to na pátek. Když jsem u toho nakupování, ráda bych si pořídila pár laků Chrome Girl, ze tří důvodů - mají opravdu krásné barvy, fakt, že je to značka spojená s DB, a podle všeho jsou zdraví nezávadné. Přijdou mi skvělé. Ha ha, uvidíme.

A došla jsem ke konečnému rozhodnutí, že nebudu pokračovat v Bones blogu. Baví mě to, miluji seriál, a vím, že někteří lidé mou práci oceňují, ale přesto mi to poslední dobou přijde tak zbytečné. Navíc, nikdy se nepohnu v životě dál, pokud budu pořád dřepět za počítačem a přidávat fotky, videa, překládat články, tak to prostě nejde. Nebudu se obětovat pro ostatní. A důležitěji: nevracet se k němu a nezačínat žádný nový! Prostě konec.

Co je pro tento rok nejdůležitější: dostat se na školu. Nemůžu být taková "lama" a do přijímaček se nenaučit, jiní to zvládnou při maturitě a všem a já nemám, co jiného na práci. Musím se aspoň na jeden obor připravit dostatečně na přijetí, ne? A v nejlepším případě bych to chtěla dotáhnout na ta Bezpečnostně právní studia. A pokud se nepodaří tam, i když to chci nejvíc, musím najít chuť užít si jakýkoliv obor. Je to přeci moje budoucnost. Chci něco dokázat. Kvůli sobě. Ale taky, chci, aby na mě byli lidé, na kterých mi záleží, pyšní, chci pro ně něco znamenat. Vedle toho, mám neteř, budu mít další, jednoho dne třeba i další od ostatních sourozenců, (svoje děti nezmiňuji, protože si to tak nějak nedokážu představit...), a hrozně ráda bych pro ně byla vzorem. Se svou povahou nikdy nebudu "ta cool teta", ale můžu pro ně být vzor. Chce to jen dostatečné odhodlaní, snahu a píli.

A co že jsou ty další obory? Sama nevím, původně jsem měla přesně promyšlené čtyři. Jeden stále platí. Zbylé tři jsem zavrhla a nyní hledám další. Nejspíš zkusím Management na VŠE. No vlastně, všechny ty další obory, nad kterými uvažuji jsou na na VŠE. Zkusila bych to i jinam, ale na jednu stranu musím mít realičtější přístup. Jsou obory, jejich přijímací zkoušky bych prostě nezvládla a tečka. Tedy uvažuji ještě nad Národním hospodářstvím, případně Veřejnou správou a regionálním rozvojem. Nejsem si jistá, které je lepší. Takhle, nejraději bych na VŠE na Diplomacii, Cestovní ruch. A ještě nad tím stále přemýšlím, ale jakou mám šanci, když jsou tam zkoušky z matematiky a druhého jazyku? Žádný z mých druhých jazyků není na dobré úrovni. Mám ještě čas na rozmyšlenou, který snad stravím tím, že se pokusím zjistit, jak na to jsem s matematikou, zda bych se to dokázala ještě naučit, a s francouzštinou. Ale vážně, jakou mám šanci oproti lidem, kteří vychází ze střední/z gymnázií. Se znalostmi ještě v paměti. Co já, po dvou letech sama za pár měsíců, zmůžu?

Vzpomněla jsem si, doma mám pořád ještě všechny ty nepřečtené časopisy 21. století. Musím to napravit.

Co dál? Celkově bych byla ráda více společenská. No třeba se podaří na nové škole.

Mám dojem, že to je snad vše...
 


Comments

1 Markéta Markéta | Web | 16. february 2014 at 14:46 | React

Tak těch 21 dní jsem zkoušela. Zatím jsem u ničeho tak dlouho nevydržela, i když moje novoroční předsevzetí si nevedou nejhůř. Tak trochu jsem se naučila nebrat chyby jako chyby, ale jako motivaci. Abych to zkrátila :D.

Ty plány s bruslením a plaváním zní lákavě. Chtěla bych si po maturitě koupit brusle a konečně se na nich naučit. I o plavání jsem přemýšlela, ale při tom, jak jsou od naší vesnice především kryté bazény špatně dostupné to vidím víc na ty brusle. Stejně jako ty chci taky přečíst strašně moc knížek, hlavně přes léto (4 měsíce... zatím to zní až moc neuvěřitelně :D). Zvláštní, že největší chuť do klasické četby jsem dostala až poté, co jsem ji měla číst. :D

Na tvůj blog o Bones jsem se dívala, jak jsem tak viděla, tak je docela slavný a chodí tam hodně lidí! Bohužel bych tam asi nemohla komentovat... asi chápeš. ;)

Přeju Ti, ať se všechny Tvé plány a přání splní!

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement