November 2012

The most difficult thing in life is to know yourself.

19. november 2012 at 14:10 | little-wonders.blog.cz |  #diary
Buď je můj život nejuvěřitelně nudný, a nebo jsem už úplně ztratila schopnost myslet. Když nad tím přemýšlím (heh), asi to bude nějaká kombinace obojího. Možná ale to, že nejsem schopná nic napsat, není výsledkem neschopnosti přemýšlet, ale neboť jsem se naopak odnaučila psát, nejsem schopná dát dohromady myšlenku. Což jsem vymyslela právě teď, tak na tom asi něco bude.

Před chvílí jsem si odpřednášela poslední prezentaci tohoto semestru, tak už jen písemné projevy. Popravdě jsem původně přemýšlela, že si nahradím seminární práci z filozofického základu prezentací, protože na ty jou volnější témata. Ale čím víc jsem se vyptávala na detaily, tím horší se mi to zdálo. Navíc jsem v pátek z čista jasna vymyslela téma, na které bych mohla tu seminárku napsat a docela jsem si na ten nápad zvykla. Teď ještě přečíst všechny ty knížky a dát to dohromady. Do BA jsem si vybrala zadání Úloha antropologie při řešení problémů současného člověka a současných lidských společností, a jelikož to nemusí být obecné, vidím to na forenzní antropologii, přirozeně. Konečně něco.

Dál školu rozebírat nechci, cítila bych se ještě víc neschopná. Děsí mě, že za pět dní a měsíc jsou Vánoce. Zase. Kdo má ještě v tom všem vybírat dárky? Kdyby jen vybírat, vymýšlet...

I když je každý víkend neuvěřitelně hektický a 'plný lidí', vždy se těším domů do Prahy. Ne, že by se mi v Olomouci nelíbilo, naopak, ale ráda se vracím k tomu, co znám, co je mi blízké. A k rodině. I když, jak jsem řekla, je to hektické.

Aspoň něco zajímavého, před pár týdny navštívila Prahu spisovatelka a producentka seriálu Sběratelé kostí Kathy Reichs. A tak jsem zašla na konferenci s ní do Amerického centra. Bylo by to snažší, kdybych byla v Praze. Nemusela bych v neděli na kolej a v pondělí zpátky. Nevadí. Nelituji, byl to zážitek a stálo to za to. Z mnoha důvodů. Zkusím to ve zkratce. Byla to konexe k Bones. Mám ráda její knihy. Bylo neuvěřitelně zajímavé dozvědět se o jejím procesu psaní a vůbec všechno, co dělá. Navíc se krom jejích knih mluvilo přímo o tvorbě seriálu. Přeskočím spoustu dalších menších plus a skončím u toho, že jsem jí úplně vše rozuměla /pro ostatní byly k dispozici sluchátka s tlumočníky/ a byl to skvělý pocit. Kathy je neskutečně milá, mám novou podepsanou knížku a fotku. A vůbec nechápu, jak stíhá svůj život a mohu jí jen tiše závidět.

Můžete mi zkusit vytknout, že je téměř zima a že to tu vypadá, jak na jaře. A ještě dost nepovedeně. I won't care.

V nejlepším se má přestat, tudíž se loučím.

Keira Knightley » Anna Karenina Promotion

19. november 2012 at 13:47 | little-wonders.blog.cz |  #famous
Pár nových fotek Keiry za uplynulých několik týdnů v rámci propagace filmu Anna Karenina.