"All I need is time, a moment that is mine."

13. june 2012 at 21:10 | valleria |  #diary

Žádné nové zjištění, ale prázdniny jsou pohromou pro veškerý režim. Budík nastavený na osmou je člověku k ničemu, když šel spát ve čtvrt na pět, v tom lepším případě. Ale co, tak jsem konečně viděla Tangled. Dva a půl týdne jsem měla pauzu opravdu nic nedělací. A myslím, že to je až až a pravděpodobně je čas do něčeho se pustit.

Začnu soupisem věcí, které zařídit, zjistit, obstarat, udělat... snad mi bude stačit papír. :D Každopádně, mimo jiné tam bude například sehnat si nějaké knížky. Teď když už se nemusím vymlouvat na učení, ráda bych se pustila do Hunger Games. Především bych si chtěla něco načíst do mého budoucího vysokoškolského oboru. Ne, že bych se chtěla učit, ale znát něco dopředu nezaškodí, ne? Kulturní antropologie je ovšem tak široký pojem, že cokoliv si načtu nebude ani setina. Angličtinu mám pokrytou seriály a filmy, že? Tentokrát to ale myslím i trošku jako žert. Něco mi říká, že je na čase jít na to trochu jinak.

Mimochodem, dělají se nějaké přípravné kurzy na to, jak se vyznat ve všech těch vysokoškolských věcech? Mám totiž dojem, že výběr předmětů, kreditový systém, zkoušení a tak dále bude velký problém. How do you even do this? O zařizování koleje ani nemluvě. Buď to jsem přecenila sama sebe, když jsem si myslela, že to zvládnu, nebo mám smysl pro sebedestrukci. Ale víte co? Challenge accepted! Just because something is difficult doesn't mean that I shouldn't do it. Nebo to při nejmenším zkusit bez fňukání a vzdávání.

Ve čtvrtek jsme si byli pro vysvědčení. Heh, ale stejně se do školy musíme dostavit ještě jednou. Cermat vydává jakýsi papír o nevím čem dílčích zkoušek z českého a anglického jazyka, ale samozřejmě to minulý týden ještě nebylo připravené. Zdá se mi, že vysvědčení za čtvrťák nám dali s větší parádou než to maturitní. Whatever.
Mám dojem, že mé slohové práce hodnotil ten nejméně přísný člověk v celé organizaci. Plný počet bodů z AJ a tři body dolů z ČJ. How? Ani z toho nemám radost, když si myslím, že by to tak nemělo být.

Neformální maturitní koncert, na kterém mimo jiné vystoupili i naši profesoři, they rocked by the way, máme za sebou, tak ještě maturitní večírek. Nedokážu si představit, jak to bude probíhat. Ale proč ne? Došla jsem k názoru, že jednou za čas to může být i prospěšné. V rámci ukončení střední školy jsem byla na tolika akcích jako za celý předchozí život dohromady. Heh, to zase ne, ale pointu chápete.

Také vás vždy zároveň pobaví a trochu urazí, když vám někdo řekne "mělas pravdu"? Samozřejmě, že měla. Kdybych si tím nebyla jistá, neříkám to rozhodným tónem, ale přidám 'asi', 'myslím', 'řekla bych', 'ale může to být i jinak.' A není to tak, že bych pravdu chtěla mít nebo ji potřebovala, jen dokážu dát přesně najevo, když se jedná o domněnku a u té, když to je na konec jinak, vám nikdo nemůže vytknout, že to nebyla pravda, protože to u domněnek říct nemůžeme. V opačném případě je to fakt, tudíž to nemůže skončit jinak než "mělas pravdu." Snad to nevyzní nijak špatně, pamatujte na humor.

Well, I guess that's all for today. Před chvilkou jsem si vzpomněla, že je vlastně nový díl Pretty Little Liars, tudíž se jde koukat. eks ou eks ou
 


Comments

1 Lola Lola | Web | 14. june 2012 at 18:19 | React

Stupidní reklama! Blbě mi celý článek to posunuje.. ale o tom jsem psát nechtěla :D
S těmi kurzy.. nevím jestli něco takového někde probíhá.. naštěstí já mám velmi dobrou kamarádku, která se mi už nabídla, že mi s tím vším pomůže, protože sama ví, jaký je v tom když začínáš zmatek :D fakt je asi dobré najít někoho kdo už je v tom zběhlý ;)
Ne, opravdu už se nebudu s tou maturitou rozčilovat, protože je to stejně k ničemu.. nám ani body totiž neřekli.. ale předpokládám, že angličtinu k mému velkému údivu jsem taky měla nějak hodně dobře bodově ohodnocenou, protože jsem pokazila tu ústní část a vzhledem k tomu jaká mi vyšla známka :D sama jsem byla dost překvapená :D
Jinak mi už maturiťák měli.. žádná sláva, jak jinak s naší třídou.. ale tak přežít se to dalo xD
Jo a vidíš to, kam teda nakonec jdeš? do toho Olomouce?

2 Lola Lola | Web | 14. june 2012 at 18:20 | React

To je tak dlouhé? :D ojéje :D ještě jsem se ale zapomněla zmínit o layoutu - naprosto úžasný! :)

3 Lola Lola | Web | 14. june 2012 at 19:28 | React

Hmm, já moc poslední dobou ironii nepobírám to bude možná tím xD :D
Kdyby se to přehrálo aspoň jednou a dost, ale ta reklama jede pořád dokola! Hrůza, děs!!
Nic nám nedali ani nic říct nechtěli.. když jsem tam před vysvědčením volala, tak mi řekli jenom, že jsem uspěla a hotovo.. bližší vyhodnocení se dozvíme až na těch protokolech, pro které si můžeme přijít až 18. :-/
A vzali mě na 3 obory do Brna, takže teď se musím jenom rozhodnout, který bude nejlepší :D :))

4 Wendulka Wendulka | Web | 15. june 2012 at 13:41 | React

Jsem moc ráda, že ses ozvala ♥. Samozřejmě, moc ráda s tebou spřátelím :)). Už si tě jdu přidat do menu :).
Na Hunger Games se chci taky brzy vrhnout :)). Kulturní antropologie...ty jo tak to si vůbec nedovedu představit, co se tím myslí. Já studuji Českou filologii :). Vysokoškolské věci nejsou nijak extra složité a všechno by ti měli říct u zápisu (myy dokonce dostávali i takové malé brožurky).
Gratuluji k těm vvýsledkům u maturity, určitě si to zasloužíš a ne že ne :D.

5 Lola Lola | Web | 15. june 2012 at 18:25 | React

Zatím právě ne, musím ještě pořádně projít nabídku předmětů v oboru a najít ten, který mi bude nejvíc vyhovovat ;)

6 Adelle Adelle | Web | 17. june 2012 at 11:53 | React

Pro můj denní režim jsou pohromou víkendy, jelikož o prázdninách už žádný ani nemám. :D
Myslím, že i když to bude třeba jenom setina z toho, co bys mohla přečíst, stejně to pro tebe bude jen a jen výhoda. Takže směle do toho. :)
Taky mi nad všemi těmi úkoly rozum stojí. Navíc mi přijde, že o tom vůbec nic nevím. Nevím jak, co a kde zaříit a tak. Já teda mám ještě čas, ale přijde mi, že to je takové nějaké tajemství, které se na tebe vysype těsně před začátkem. :)
Naši maturanti dostávali vysvědčení poprvé v nové, velké, zrekonstruované části Krajského úřadu, takže to bylo zase takové hrozně honosné. Na můj vkus tedy až moc. Nicméně ti znovu gratuluju, i k těm slohovým pracím. Věděla jsem, že si jen děláš zbytečné starosti. :)
Jsem hrozně tvrdohlavý, hádavý člověk, který musí mít vždycky poslední slovo. A můj otec je úplně stejný, takže se vždycky porafáme, a mamka z toho jenom šílí. Když jsem si ale jistá, že tu pravdu mám, tak si mám jenom nechat šlapat na hlavu? Ne, prostě se za ni budu prát. A v takovém momentu je 'mělas pravdu' pro mě vítězstvím. Jinak to ale taky nesnáším.
Tak hodně štěstí a nervů v zařizování! :)

7 Kelly Kelly | Web | 26. june 2012 at 20:12 | React

Po dlouhé době přidávám nějaký ten komentář.
Nevím, jestli jsi o tom slyšela, ale v Olomouci se pro nové studenty pořádají tzv. Orientation Days, kde se seznamují s tím, jak to chodí na vysoké http://olomouc.aiesec.cz/novinky/orientation-days-2012/  
Ale na druhou stranu si říkám, nebyla jsem na nich a zvládla jsem vše v pohodě, když nepočítám menší nedorozumění s kopírkou, ale to by mě tam stejně asi nenaučili... :D :D
Každopádně, kdybys cokoli potřebovala, stačí napsat :)

Gratuluji k maturitě :)

Jo jo, když koncert mají učitelé, je to paráda.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement