It's always darkest before the dawn.

19. april 2012 at 23:20 | valleria |  #diary
Tak, na co si budu stěžovat dnes? Zkusím extrémní nic nedělání ve škole. Já vím, poslední týden, profesoři s námi už zřejmě nemají co dělat a nás by to stejně nezajímalo, ale sedět šest hodin v lavici a nic nedělat je ubíjející. To nám klidně tu docházku mohli ukončit už tento týden. Když jsem u toho, poslední zvonění? Nemůžu prostě přijít jen na třetí hodinu pro vysvědčení a ty první dvě hodiny přeskočit? No tak, já se dokážu ztrapnit i bez toho... A rozhodně nebudu podporovat nikoho v polévání nižších ročníků vodou s octem. To, že nám to předchozí čtvrťáci dělali taky, není výmluva přeci a větu jako "to k tomu patří" opravdu nepřijímám.

Je skoro jedenáct, neměla bych se jít připravit na spánek? Ale co, stejně na zítra nepotřebuji být čilá. Není na co.

Úterní praktická maturita - začnu tím, co mě zarazilo hned na začátku dne. Naše třída byla jedině slušně oblečená třída na škole. Jen u nás měli kluci oblek a holky sukně či tmavé kalhoty a... prostě něco decentního, k dané příležitosti. Ostatní byli v jeanách, mikinách, v divných leginách (kterých opravdu nejsem moc fanouškem, obzvlášť, když... ó, to je jedno) - prostě to dle mého názoru nebylo zrovna vhodné. Samotná zkouška byla, ehm, jak to jen říct? Účetnictví, ekonomika - v pohodě. Počítače (korespondence, excel, word) - horor. Opravdu. Po té první části jsem měla dobrý pocit, pak přišla na řádu práce na počítači a byla jsem ztracená. Nehledě na to, že většina z nás měla tu písemnou část hotovou o dvě hodiny dříve, než měla být odevzdaná, a tudíž, jelikož jsme po ní měli ještě hodinu přestávku, čekali jsme nakonec asi tři hodiny na začátek té druhé části. Víte, co? Je mi jedno, jestli bych z toho měla dostat čtyřku, hlavně to po mě nikdo nechtějte opakovat.

Tak už je jedenáct.

Před pár dny jsem nastavila nový design, jen abych se zbavila toho předchozího, ovšem, ano, tohle už je zase jiný, heh.

Přestože jsem se na dnešek musela učit ekonomiku, stihla jsem včera všechny čtyři seriály z předchozích dnů. How I Met Your Mother, Glee, Ringer a New Girl. Asi jsem byla ale v nějakém divném rozpoložení, protože si neuvědomuji, že bych si to nějak zvlášť užila. Neříkám, že by nějaká z těch epizod byla špatná, byly části, které si vybavím, že se mi líbily, ale celkově jsem z toho byla nějaká - apatická.

Teď jsem si vzpoměla. Zábavná historka. Hodina účetnictví: "Koukejte, tam někdo věší prádlo." A takhle my účtujeme.

Ale něco málo k Bones. I just love the show so much. Jsou to už čtyři roky, ale stále mi ten seriál dává něco, co žádný jiný. A díl 7x09 byl prostě úžasný. Poslední scéna nemá chybu, dokonalost. 'Cause I love you, I guess.' - 'You guess?'

'Let it melt.'

Víte, co jsem si včera uvědomila? Myslím, víc než normálně... koukala jsem do galerie na webových stránkách své školy, a byly tam fotky z nějaké návštěvy studentů z VŠCHT, tudíž to byly hodiny chemie. Klasická nová chemická učebna s umyvadly mezi stoly... jako na základce, akorát byly takhle upravené až předloni či v loni a já v nich nikdy nebyla. Mívali jsme tam zeměpis, v té staré ještě. A jak tak na to koukám, došlo mi, jak mi chybí chemie a biologie. Je to nefér, ročník před námi je ještě měli, ročník po nás už zase. Jen my se učíme podle jiných předpisů... Ach jo.

Už jen týden! Oh yeah...
 


Comments

1 Markéta Markéta | Web | 2. may 2012 at 22:57 | React

Poslední zvonění také nemusím, i když zatím jen z toho jednoho úhlu pohledu. I když musím přiznat, že letos se docela vydařilo. Ale nelíbí se mi, když partičky studentů jen tak chodí po městě, hulákají a chtějí peníze. Jedna moje kamarádka z konzervatoře, která maturovala loni mi řekla, že když takhle oni chodí po městě, tak hrají a zpívají a za den vydělali 40 000! To jsou ale aspoň zasloužené peníze ;)
Design je krásný jako vždy!
Tak už ti jen popřeju hodně štěstí k maturitě, určitě to zvládneš na výbornou! Držím moc palce!

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement