April 2012

ICONS #11 Booth&Brennan

22. april 2012 at 21:02 | valleria |  #graphics
To já jen, aby bylo přehlednější. "I freaking Titanic them." :D Je to čím dál tím lepší.


ICONS #10 TVD, Bones

22. april 2012 at 20:56 | valleria |  #graphics
Učit se mi nechce, na nic nového radši zatím nekoukám, tohle je výsledek.

3x Damon&Elena
1x Hodgela with Christine
2x Angela
2x Booth&Brennan


It's always darkest before the dawn.

19. april 2012 at 23:20 | valleria |  #diary
Tak, na co si budu stěžovat dnes? Zkusím extrémní nic nedělání ve škole. Já vím, poslední týden, profesoři s námi už zřejmě nemají co dělat a nás by to stejně nezajímalo, ale sedět šest hodin v lavici a nic nedělat je ubíjející. To nám klidně tu docházku mohli ukončit už tento týden. Když jsem u toho, poslední zvonění? Nemůžu prostě přijít jen na třetí hodinu pro vysvědčení a ty první dvě hodiny přeskočit? No tak, já se dokážu ztrapnit i bez toho... A rozhodně nebudu podporovat nikoho v polévání nižších ročníků vodou s octem. To, že nám to předchozí čtvrťáci dělali taky, není výmluva přeci a větu jako "to k tomu patří" opravdu nepřijímám.

Je skoro jedenáct, neměla bych se jít připravit na spánek? Ale co, stejně na zítra nepotřebuji být čilá. Není na co.

Úterní praktická maturita - začnu tím, co mě zarazilo hned na začátku dne. Naše třída byla jedině slušně oblečená třída na škole. Jen u nás měli kluci oblek a holky sukně či tmavé kalhoty a... prostě něco decentního, k dané příležitosti. Ostatní byli v jeanách, mikinách, v divných leginách (kterých opravdu nejsem moc fanouškem, obzvlášť, když... ó, to je jedno) - prostě to dle mého názoru nebylo zrovna vhodné. Samotná zkouška byla, ehm, jak to jen říct? Účetnictví, ekonomika - v pohodě. Počítače (korespondence, excel, word) - horor. Opravdu. Po té první části jsem měla dobrý pocit, pak přišla na řádu práce na počítači a byla jsem ztracená. Nehledě na to, že většina z nás měla tu písemnou část hotovou o dvě hodiny dříve, než měla být odevzdaná, a tudíž, jelikož jsme po ní měli ještě hodinu přestávku, čekali jsme nakonec asi tři hodiny na začátek té druhé části. Víte, co? Je mi jedno, jestli bych z toho měla dostat čtyřku, hlavně to po mě nikdo nechtějte opakovat.

Tak už je jedenáct.

Před pár dny jsem nastavila nový design, jen abych se zbavila toho předchozího, ovšem, ano, tohle už je zase jiný, heh.

Přestože jsem se na dnešek musela učit ekonomiku, stihla jsem včera všechny čtyři seriály z předchozích dnů. How I Met Your Mother, Glee, Ringer a New Girl. Asi jsem byla ale v nějakém divném rozpoložení, protože si neuvědomuji, že bych si to nějak zvlášť užila. Neříkám, že by nějaká z těch epizod byla špatná, byly části, které si vybavím, že se mi líbily, ale celkově jsem z toho byla nějaká - apatická.

Teď jsem si vzpoměla. Zábavná historka. Hodina účetnictví: "Koukejte, tam někdo věší prádlo." A takhle my účtujeme.

Ale něco málo k Bones. I just love the show so much. Jsou to už čtyři roky, ale stále mi ten seriál dává něco, co žádný jiný. A díl 7x09 byl prostě úžasný. Poslední scéna nemá chybu, dokonalost. 'Cause I love you, I guess.' - 'You guess?'

'Let it melt.'

Víte, co jsem si včera uvědomila? Myslím, víc než normálně... koukala jsem do galerie na webových stránkách své školy, a byly tam fotky z nějaké návštěvy studentů z VŠCHT, tudíž to byly hodiny chemie. Klasická nová chemická učebna s umyvadly mezi stoly... jako na základce, akorát byly takhle upravené až předloni či v loni a já v nich nikdy nebyla. Mívali jsme tam zeměpis, v té staré ještě. A jak tak na to koukám, došlo mi, jak mi chybí chemie a biologie. Je to nefér, ročník před námi je ještě měli, ročník po nás už zase. Jen my se učíme podle jiných předpisů... Ach jo.

Už jen týden! Oh yeah...

ICONS #9 Bones

15. april 2012 at 17:03 | valleria |  #graphics
Grafika na odreagování od učení by zněla hezky, že? To by ovšem nějaké učení muselo probíhat... David Boreanaz, Emily Deschanel, Bones 5x16, 5x12, 7x08, 7x09


"Just because something is difficult, doesn't mean that I shouldn't do it."

14. april 2012 at 21:59 | valleria |  #diary
Jak tak koukám na to poslední datum, myslela jsem, že to bude horší. Tohle je ještě dobré, cítím se líp.

Pamatuji, když mi 17. duben neuvěřitelně vzdálený a ono je to už tohle úterý. A opravdu se divím, že jsem tak v klidu. Tuším, že se nervy ještě dostaví, ale zatím jsem v pohodě a mám dojem, že všechno bude dobré.

Nejvíc se mi líbí ta myšlenky, že už jen dva týdny a konec. Já vím, že v životě bude vždy někdo, s kým nebudu vycházet, kdo mi nebude sedět, ale po čtyřech letech už se opravdu těším, až některé tváře neuvidím. A už pak nikdy nechci němčinu. Prosím!

Příští sobotu už je konečně také den, kdy s kamarádkou navštívíme výstavu The Human Body. Jsem zvědavá, velice. Další víkend už budu dělat zkoušky na Karlovu Univerzitu, následujicí týden didaktické testy a písemné práce státních maturit. A pak už měsíc volno. Volno, heh, myslím studium, samozřejmě. Jo, až na toho 12. To si ještě střihnu zkoušky v Olomouci.

Sledování? Začnu něčím neobvyklým - konečně jsem viděla zase nějaký film a rovnou v kině. Zašly jsme na Hunger Games. Pro někoho, kdo četl knihu, to mohlo být slabé, ale já zatím na knihu čas neměla a film se mi velice líbil. Bylo to vážně dobré.

Hrozné je si nyní zvykat na pauzy How I Met Your Mother. Měla jsem tolik dílů, které jsem mohla sledovat za sebou, kdykoliv jsem chtěla. Ale zrovna v tuhle chvíli je to samá pauza. Povedlo se mi dohnat tři epizody Ringer. Jestli ten seriál nebude mít ještě alespoň jednu sérii, budu naštvaná. Jak jsem nebyl nadšená ze začátku New Girl, teď si každý díl opravdu užívám. Je to stále lepší.

Bones. Mám vůbec začínat? Myslím, že radši ne. Jen snad, ta další epizoda, 7x09 vypadá úžasně. Nemůžu se dočkat. Jo, jo, je to taky úterý...

Někdo z vás už navštívil letiště v Praze? Já tedy nikdy neletěla, ale byla jsem tam jednou. Dnes jsem viděla i terminál 2. Pěkné, velice. Teď mi ještě zařiďte let.

Loučím se.