Nothing happens unless first a dream.

22. march 2012 at 22:02 | valleria |  #diary
Včerejší a dnešní den mám konečně volnější, tak si tak říkám, že si dám některé své myšlenky písemně.

Na jednu stranu to všechno velmi rychle utíká, na tu druhou je to příliš pomalé. Opravdu bych nejradši, aby to utíkalo ještě rychleji, aby to bylo co nejdříve za mnou, a to myslím obecně. Celkově mě ta škola už vůbec nebaví. Vím, že částěčně to způsobuje ta myšlenka, že bych za chvíli měla být pryč, a tak se mi to prodlužuje. Takhle to funguje se vším, ale mě to opravdu dělá stále větší potíže, dělat si své školní povinnosti, odsedět si tam těch několik hodin a především mi neskutečně lezou na nervy někteří lidé a jejich přesvědčení o skvělém vlastním úsudku. Němčiny už mám také pokrk, tu jsem sice neměla ráda nikdy, ale už je to vážně kritické. Navíc stále píšeme nějaké hloupé slohovky stylem "nauč se článek a přepiš ho vlastními slovy," v hodinách pak krom toho nic jiného neděláme.

Na angličtinu stále nevím co, totéž praktická zkouška. Příští týden máme generálku státních maturit, didaktický test, pět hodin pauza, kdy si máme dělat něco mimo školu a ve dvě následuje slohová práce. Opravdu nechápu, proč nemůžeme mít jen hodinovou pauzu a slohovku si napsat hned. Proč na to musíme čekat tolik hodin? V úterý jsme si tedy zařídili aspoň, že se vrátíme už na poslední dvě klasické vyučovací hodiny na anglickou konverzaci.

Já vážně neumím řešit osobní věci. Ale na mojí obhajobu, říká se jim "osobní" z nějakého důvodu, ne? Není mé právo nechat si je pro sebe? Vím, že se říká, že je důležité tyhle věci sdílet, aby nám bylo líp, ale upřímně - pokaždé, když se o něco pokusím, je mi akorát hůř. Nemám to ráda, prostě ne. A rozhodla jsem se, že se už nebudu snažit, budu si to dělat po svém, jak je to mně příjemné... Nevím, proč mám tu potřebu tohle psát. Asi mi nestačí říkat si to v hlavě, třeba to má napsané větší váhu.

Všimly jste si, že když se stane něco dobrého, následuje něco špatného a když něco špatného, přijde i něco dobrého? Jen pokud je to ten druhý případ, je to lepší, zatímco v tom prvním zůstaneme v tom stavu, ve kterém nás zanechalo to špatné, co se stalo. Chápu to, ale logicky to nemá smysl. Prakticky se ty situace rovnají, neměli bychom tedy být schopní prožívat to stejně?

Dočetla jsem školní četbu, Wuthering Heiths a od té doby nejsem schopná dokončit knížku. Vždy něco rozečtu a za chvíli mě to přestane bavit. To může znamenat dvě věci: #1 vybírám si špatné knížky #2 měla bych nechat knížky knížkami a ve volném čase se učit. Bude to určitě to první.

Posledních pár dílů Pretty Little Liars bylo sice skvělých, ale finále bylo přesto trošku zklamání, v tom smyslu, že moc nepřekvapilo. Avšak nestěžuji si, Spencer/Toby. Dejte pryč tu Quinn girl, prosím, HIMYM. Ringer mě znervózňuje, každou chvíli je vše jinak.

Zítra jdu na film Na jih v rámci Febio Festu a víkend po praktické zkoušce se konečně podívám na Human Body Exhibition. I'm excited! Konečně nějaká ta kultura.

Tento článěk jsem začla původně psát před tím než vyšly sneak peeks, dala jsem si pauzu, otevřela internet a bylo to... Dopisovala jsem ho tedy asi po dvou hodinách. Takže k věci.

Aren't they adorable? Can't wait. To by stačilo.
 


Comments

1 Jenny ♥ Affs Jenny ♥ Affs | Web | 23. march 2012 at 13:59 | React

Když budeš čekat na slovoku, zajdi si do kavárny, relaxuj. Znám to, nemají ve školách zřejmě nic lepšího na práci než nechat čekat, čekat a čekat...
Quinn mám moc ráda, myslím, že si ji Barney vezme, co se ti na ní nelíbí? :( Ringer je napínačka. Nevím, jestli bych chtěla další sérii, ta první je dobrá a to mi asi stačí, dál by z toho byla srajda...

2 Markéta Markéta | Web | 24. march 2012 at 18:27 | React

Když tak čtu tvoje pocity ze školy, tak přemýšlím, že mě to za dva roky čeká taky. Aspoň díky tobě budu mít představu, jaké to je. To čekání na konec musí být opravdu hrozné, přesně jak píšeš, ještě toho musíš hodně zvládnout a na druhou stranu jen proto, aby byl konečně konec a 'volno'. V tom skoro není smysl :D To mi připomíná jako když se naučím na test a jakmile je po něm, tak už z té látky většinu nevím.
S těmi osobními věcmi - jasně, jsou určité meze, kdy člověk svoje pocity ještě sdílí, ale dál už nejde. Někdy mám třeba jen potřebu napsat o tom, že něco prostě nechci sdělit, ale že to něco existuje. A i to pomáhá :)
Wuthering Heights jsem nečetla, ale našla jsem si jedno staré filmové zpracování, takže to mám v plánu zhlédnout. Momentálně ale zápasím s četbou na referát - už poněkolikáté se pokouším přečíst Quo Vadis a doufám, že to snad poprvé i dočtu :D Jinak mě poslední dobou čtení taky nebere... Sice si myslím, že si vybírám knížky, které mě zajímají, ale pamatuju si na dobu, kdy mě čtení prostě bralo víc...

3 Patty Patty | Web | 26. march 2012 at 21:44 | React

Už se ti to blíží, budu držet palce ať ti vše dopadne co nejlépe :-) Tu pětihodinovou prodlevu nechápu, jsou normální?
Na 2. dubna se těším jako na Vánoce :-D

[1]: Ringer by minimálně ještě jednu sérii mít měl, což ale nebude, díky té 'úžasné' sledovanosti... Srajda by z toho nebyla, ale alespoň by se všechno dořešilo, protože během těch posledních čtyř dílů co do konce série zbývají to nestihnou. Podle mě nestihnou vyřešit vůbec nic, což mě závěrem tak akorát naštve.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement