Don't wake me cause I'm dreaming, of angels on the moon.

1. march 2012 at 18:42 | valleria |  #diary
Poslední dobou jsem velmi zaneprázdněná. A když už mám volno, věnuji ho seriálům. Konkrétně to má za následek, že jsem již viděla celé How I Met Your Mother. Teď mám však dva měsíce před maturitou, tudíž žádný nový seriál. Bohužel, nemohu se nechat rozptylovat. Už tak toho mám až až :D

Mám dojem, že tohle bude takový hodně školní článek, ale to je krutá realita. Co se totiž školy jako takové týká, buď neděláme naprosto nic nebo toho děláme příliš. Někdo tu asi neslyšel o zlatém středě.

I přes tyhle stěžovačné monology, já si vlastně uvědomuji, že to tak má být, ale člověk si postěžovat prostě musí, i když ví, že to není racionální. Což v mém případě není.

Čím víc se totiž učím, tím tupější si připadám. Například účetnictví, člověk by řekl, že pět hodin týdně váš "účtující" mozek dožene k dokonalosti, ale ono je tomu úplně naopak. Při učení na opakovací testy z ekonomiky pravidělně usínám, spousty detailů z mnou vybraných 20ti knížek si již nepamatuji a angličtina? Ze tří učitelů jazyka, kteří se vztahují k naší třídě, každý trvdí něco jiného. Nevadí, podstatné je to, že se vlastně člověk nemůže ani připravovat, protože mu nikdo není schopný říct, co po něm ve skutečnosti bude chtít ve třetí "školní" části ústní maturity. Tento týden už jsem došla k závěru, že nemá cenu si nic připravovat, akorát si pročíst slovní zásobu na dané téma. Proč napsat soupis 25 otázek srozumitelně, když to jde tak, že se v tom nikdo nevyzná?

Co učitelé nesnáší a studenti uvítají? Ukončení školní docházky o měsíc dřív. Jelikož se totiž letoš píšou nejdříve didaktické testy a existuje jakési pravidlo, že je maturanti nemohou psát, pokud nemají ukončené studium, dostáváme vysvědčení už 30. dubna, tudíž budeme celý květen doma, vyjma zkouškových dnů, což jsou vlastně pro každého z nás maximálně tři dny. Profesorům vadí, že nestihneme dobrat látku a musejí dříve uzavřít známky, my jsme rádi, že se můžeme o několik týdnů déle učit na profilové předměty. Ale jaksi se nám tím vytratí kouzlo posledního zvonění, neboť ho budou mít všechny čtyři třídy v jeden den a něco jako svatý týden? To pro nás také jaksi nic nebude znamenat. Ještě máme povolené dobrovolné konzultace na maturitní předměty v čase, kdybychom je v normální vyučovací den měli. Jsem zvědavá, jestli se tam také někdy dostavím. xD

Tak to by snad stačilo, nechme školu školou. Něco mimo? No jasně! ... Nic!

Krásné to počasí, hned všechno vidím pozitivněji. Momentálně.

Obvyklý výčet seriálů pro tentokrát vynechám, z minulého týdne mám asi největší zážitek z Glee. K How I Met Your Mother. Opravdu jsem si chvilky s tímto seriálem užila, skvělé hlášky, postavy, herci. Ať ta osoba, kterou si Barney vzal, je Robin, prosím!

Kostičky se posouvají na pondělí. Pro mě je to dobré, úterky mi vyhovují, navíc je to o tři dny dříve než měl být sedmý díl původen odvysílán, což je skvělé. Problém bude spíš s tím, že v USA je v pondělí větší konkurence, zdá se. Ale buďme optimističtí. Už je druhého? I když momentálně bych si vystačila s úterkem, neboť v pondělí má vyjít nové promo. Dočkej času...

Zajisté vám to chybělo, ale pro dnešek už dost. Je, opět, čas na ekonomiku. Zkoušení na druhé pololetí, yay! I s "bonusovými" otázkami na opakování. Úžasné.

Loučím se.
 


Comments

1 Jenny Jenny | Web | 2. march 2012 at 17:08 | React

Nejhorší co znám je najít seriál, který jsem neviděla, je úžasný, má spoustu dílů a já ho začnu sledovat zrovna když se musím učit nebo něco takoého :D naposledy minulý týden true Blood. Během týdne jsem zkoukla všechny 4 série. naštěstí bude 5. až v červnu :D Jinak sleduju TBBT, HIMYM, Ringer a i tu trapárnu GG... A do toho škola...

2 Adelle Adelle | Web | 4. march 2012 at 9:39 | React

Myslím, že trávit volný čas seriály je velice dobrá činnost. Znám to, konečně jsem dokoukala všechny díly TBBT. :)
Mrzí mě, že ti ta škola přidělává tolik starostí, ale ono by to bez toho ani nešlo. Už více než 14 dnů se z učitelů snažím dostat to, jak budou vypadat semináře v příštím roce a nikdo mi není schopný nic říct. Nikdy nejsou připraveni na to, aby mi dali srozumitelnou odpoveď. Je to jako nějaký virus.
Tak to volno tedy přišlo ve správnou chvíli, že? Nejsem si teď úplně jistá, jak to mají letošní maturanti u nás, ale myslím, že končí nějak podobně.
Oh počasí, každé ráno mi okamžitě zvedne náladu. Hlavně to sluníčko. I když bych si dovedla představit i větší teplo, jsem spokojena. :)
Už dlouho přemýšlím, že začnu sledovat HIMYM, ale má to příliš mnoho dílů, a já ještě musím dokoukat Bones a Hart Of Dixie. I když, čekají me jarní prázdniny...
Držím palce při učení a u všech zkoušení.

3 Markéta Markéta | Web | 4. march 2012 at 9:58 | React

Když jsem to četla, tak jsem si vybavila, jak mamka minulý rok dělala státnice, když si dodělávala vysokou a musím říct, že z těch zkoušek máte podobné pocity. Ale ty to určitě všechno zvládneš na výbornou a ani se nenaděješ a bude to za tebou a ty si budeš moct oddychnout, alespoň co se maturity týká. No, ale nechci vidět sebe za dva roky. Teď se to zdá ještě v nedohlednu, ale jen zdánlivě, že? Nedávno jsme se poznaly a to jsi byla v druháku a kde je všechen ten čas? Hrozně to letí.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement