March 2012

Quotes, Zooey Deschanel

26. march 2012 at 18:21 | valleria |  #quotes
"Being tender and open is beautiful. As a woman, I feel continually shhh'ed. Too sensitive. Too mushy. Too wishy washy. Blah blah. Don't let someone steal your tenderness. Don't allow the coldness and fear of others to tarnish your perfectly vulnerable beating heart. Nothing is more powerful than allowing yourself to truly be affected by things. Whether it's a song, a stranger, a mountain, a rain drop, a tea kettle, an article, a sentence, a footstep, feel it all - look around you. All of this is for you. Take it and have gratitude. Give it and feel love."

To je tak krásně řečeno, že mě to snad donutí snažit se řídit se tím. Because I suck at being tender and open.

Nothing happens unless first a dream.

22. march 2012 at 22:02 | valleria |  #diary
Včerejší a dnešní den mám konečně volnější, tak si tak říkám, že si dám některé své myšlenky písemně.

Na jednu stranu to všechno velmi rychle utíká, na tu druhou je to příliš pomalé. Opravdu bych nejradši, aby to utíkalo ještě rychleji, aby to bylo co nejdříve za mnou, a to myslím obecně. Celkově mě ta škola už vůbec nebaví. Vím, že částěčně to způsobuje ta myšlenka, že bych za chvíli měla být pryč, a tak se mi to prodlužuje. Takhle to funguje se vším, ale mě to opravdu dělá stále větší potíže, dělat si své školní povinnosti, odsedět si tam těch několik hodin a především mi neskutečně lezou na nervy někteří lidé a jejich přesvědčení o skvělém vlastním úsudku. Němčiny už mám také pokrk, tu jsem sice neměla ráda nikdy, ale už je to vážně kritické. Navíc stále píšeme nějaké hloupé slohovky stylem "nauč se článek a přepiš ho vlastními slovy," v hodinách pak krom toho nic jiného neděláme.

Na angličtinu stále nevím co, totéž praktická zkouška. Příští týden máme generálku státních maturit, didaktický test, pět hodin pauza, kdy si máme dělat něco mimo školu a ve dvě následuje slohová práce. Opravdu nechápu, proč nemůžeme mít jen hodinovou pauzu a slohovku si napsat hned. Proč na to musíme čekat tolik hodin? V úterý jsme si tedy zařídili aspoň, že se vrátíme už na poslední dvě klasické vyučovací hodiny na anglickou konverzaci.

Já vážně neumím řešit osobní věci. Ale na mojí obhajobu, říká se jim "osobní" z nějakého důvodu, ne? Není mé právo nechat si je pro sebe? Vím, že se říká, že je důležité tyhle věci sdílet, aby nám bylo líp, ale upřímně - pokaždé, když se o něco pokusím, je mi akorát hůř. Nemám to ráda, prostě ne. A rozhodla jsem se, že se už nebudu snažit, budu si to dělat po svém, jak je to mně příjemné... Nevím, proč mám tu potřebu tohle psát. Asi mi nestačí říkat si to v hlavě, třeba to má napsané větší váhu.

Všimly jste si, že když se stane něco dobrého, následuje něco špatného a když něco špatného, přijde i něco dobrého? Jen pokud je to ten druhý případ, je to lepší, zatímco v tom prvním zůstaneme v tom stavu, ve kterém nás zanechalo to špatné, co se stalo. Chápu to, ale logicky to nemá smysl. Prakticky se ty situace rovnají, neměli bychom tedy být schopní prožívat to stejně?

Dočetla jsem školní četbu, Wuthering Heiths a od té doby nejsem schopná dokončit knížku. Vždy něco rozečtu a za chvíli mě to přestane bavit. To může znamenat dvě věci: #1 vybírám si špatné knížky #2 měla bych nechat knížky knížkami a ve volném čase se učit. Bude to určitě to první.

Posledních pár dílů Pretty Little Liars bylo sice skvělých, ale finále bylo přesto trošku zklamání, v tom smyslu, že moc nepřekvapilo. Avšak nestěžuji si, Spencer/Toby. Dejte pryč tu Quinn girl, prosím, HIMYM. Ringer mě znervózňuje, každou chvíli je vše jinak.

Zítra jdu na film Na jih v rámci Febio Festu a víkend po praktické zkoušce se konečně podívám na Human Body Exhibition. I'm excited! Konečně nějaká ta kultura.

Tento článěk jsem začla původně psát před tím než vyšly sneak peeks, dala jsem si pauzu, otevřela internet a bylo to... Dopisovala jsem ho tedy asi po dvou hodinách. Takže k věci.

Aren't they adorable? Can't wait. To by stačilo.

BONES @PaleyFest [Flawless people]

9. march 2012 at 23:11 | little-wonders.blog.cz |  #famousK samotné diskuzi myslím stačil twitter, bylo by toho plno, ale omezím se na to, že jsem se nesmírně pobavila a popravdě mě z toho smíchu a úsměvů rozbolela hlava a ústa. Hehe, true story. Fotky jsou taktéž fantastické. Mých slov netřeba. Bones cast is hot and amazing. Emily byla hvězdou večera, dovolím si říct. Vypadala nepopsatelně krásně.

Troian&Keegan

4. march 2012 at 10:13 | little-wonders.blog.cz |  #famous
Tyto fotografie spolu nafotili Keegan Allen a Troian Bellisario pro časopis Troix. Pro případ, že netušíte, o koho se jedná - představitelé Tobyho a Spencer v seriálu Pretty Little Liars, a. k. a. můj nejoblíbenější pár PLL a jeden z celkových top. Tento photoshoot je pro mě taková náplast za všechny ty potíže, kterými si musí postavy v seriálu projít. Fotky mi přijdou naprosto okouzlující. Jsou tak krásné. Rozhodně jedny z nejlepších, které kdy nějaký "pár" nafotil.

GALLERY: Pretty Little Liars » Troian Bellisario&Keegan Allen


Quotes, unknown #2

4. march 2012 at 9:51 | valleria |  #quotes
"The only person you should try to be better than, is the person you were yesterday."

Don't wake me cause I'm dreaming, of angels on the moon.

1. march 2012 at 18:42 | valleria |  #diary
Poslední dobou jsem velmi zaneprázdněná. A když už mám volno, věnuji ho seriálům. Konkrétně to má za následek, že jsem již viděla celé How I Met Your Mother. Teď mám však dva měsíce před maturitou, tudíž žádný nový seriál. Bohužel, nemohu se nechat rozptylovat. Už tak toho mám až až :D

Mám dojem, že tohle bude takový hodně školní článek, ale to je krutá realita. Co se totiž školy jako takové týká, buď neděláme naprosto nic nebo toho děláme příliš. Někdo tu asi neslyšel o zlatém středě.

I přes tyhle stěžovačné monology, já si vlastně uvědomuji, že to tak má být, ale člověk si postěžovat prostě musí, i když ví, že to není racionální. Což v mém případě není.

Čím víc se totiž učím, tím tupější si připadám. Například účetnictví, člověk by řekl, že pět hodin týdně váš "účtující" mozek dožene k dokonalosti, ale ono je tomu úplně naopak. Při učení na opakovací testy z ekonomiky pravidělně usínám, spousty detailů z mnou vybraných 20ti knížek si již nepamatuji a angličtina? Ze tří učitelů jazyka, kteří se vztahují k naší třídě, každý trvdí něco jiného. Nevadí, podstatné je to, že se vlastně člověk nemůže ani připravovat, protože mu nikdo není schopný říct, co po něm ve skutečnosti bude chtít ve třetí "školní" části ústní maturity. Tento týden už jsem došla k závěru, že nemá cenu si nic připravovat, akorát si pročíst slovní zásobu na dané téma. Proč napsat soupis 25 otázek srozumitelně, když to jde tak, že se v tom nikdo nevyzná?

Co učitelé nesnáší a studenti uvítají? Ukončení školní docházky o měsíc dřív. Jelikož se totiž letoš píšou nejdříve didaktické testy a existuje jakési pravidlo, že je maturanti nemohou psát, pokud nemají ukončené studium, dostáváme vysvědčení už 30. dubna, tudíž budeme celý květen doma, vyjma zkouškových dnů, což jsou vlastně pro každého z nás maximálně tři dny. Profesorům vadí, že nestihneme dobrat látku a musejí dříve uzavřít známky, my jsme rádi, že se můžeme o několik týdnů déle učit na profilové předměty. Ale jaksi se nám tím vytratí kouzlo posledního zvonění, neboť ho budou mít všechny čtyři třídy v jeden den a něco jako svatý týden? To pro nás také jaksi nic nebude znamenat. Ještě máme povolené dobrovolné konzultace na maturitní předměty v čase, kdybychom je v normální vyučovací den měli. Jsem zvědavá, jestli se tam také někdy dostavím. xD

Tak to by snad stačilo, nechme školu školou. Něco mimo? No jasně! ... Nic!

Krásné to počasí, hned všechno vidím pozitivněji. Momentálně.

Obvyklý výčet seriálů pro tentokrát vynechám, z minulého týdne mám asi největší zážitek z Glee. K How I Met Your Mother. Opravdu jsem si chvilky s tímto seriálem užila, skvělé hlášky, postavy, herci. Ať ta osoba, kterou si Barney vzal, je Robin, prosím!

Kostičky se posouvají na pondělí. Pro mě je to dobré, úterky mi vyhovují, navíc je to o tři dny dříve než měl být sedmý díl původen odvysílán, což je skvělé. Problém bude spíš s tím, že v USA je v pondělí větší konkurence, zdá se. Ale buďme optimističtí. Už je druhého? I když momentálně bych si vystačila s úterkem, neboť v pondělí má vyjít nové promo. Dočkej času...

Zajisté vám to chybělo, ale pro dnešek už dost. Je, opět, čas na ekonomiku. Zkoušení na druhé pololetí, yay! I s "bonusovými" otázkami na opakování. Úžasné.

Loučím se.