"The definition of insanity is doing the same thing over and over again and expecting a different outcome."

11. february 2012 at 22:15 | valleria |  #diary
Skutečně netuším, jak se tenhle článek vyvine. Jelikož nemám zrovna co ke sdělení, zřejmě z toho bude je mix myšlenek bez hlubšího významu. Původně jsem chtěla použít výraz "pavučina", ale to by znamenalo, že se ty myšlenky nějakým způsobem proplétají, o čemž už dopředu pochybuji. Vlastně žádná změna, že?

Začnu asi tím, že jsem už před několika dny změnila desing. Úplně obyčejný, oproti tomu, jak jsem ho viděla v hlavě, ale i přesto se mi kupodivu líbí a snad tu vydrží déle.

Pokud jste ještě neviděly (končím s -i, stejně se tu žádné mužské pohlaví nevyskytuje a ani nebude) film The Help/Černobilý svět, vřele doporučuji. Ke konci jsem i uronila slzu.

Víte, co je hrozné na tom, že se tak těším na nový díl Kostiček? Že dva týdny na to budu dělat praktickou maturitu, tudíž čím víc chci, aby byl duben, tím rychleji přijde i tohle všechno. Opravdu se netěším na to, že strávím čtyři hodiny účtováním a další čtyři za počítačem s úkoly z ekonomiky, ICT a PEKu. O tom, že další dva týdny na to už přijdou didaktické testy a písemné práce, se ani nezmiňuji.

Měla jsem na to týden a mám půlku. Tak nějak tomu neříkám úspěch, i když se dalo říct, že to skoro úspěch je, ale půlka úkolů na mém "prázdninovém seznamu"? To mi opravdu nepříjde skvělé.

Už bych si ráda podala i ty přihlášky do Prahy, když já stále nevím na co! Tedy, mám představu. Jenže je tolik možností a já si nejsem jistá, která se mi líbí nejvíc. Když vynechám fakt, že si opravdu přeji, abych se dostala do té Olomouce, ale jelikož z toho mám dost obavy, potřebuji i něco v záloze. A to mi jaksi chybí.

Když je takhle slunce, tak mi ani tak nevadí ten sníh a chlad, ale to nic nemění na tom, že chci, aby to už skončilo. Nutně potřebuji jaro! A pak hned červenec. Šlo by to?

Proč se nikdy nepoučím? Něco si naplánuji a pak to nedopadne. A já vím, že ty plány nevyjdou, ale i tak příště jdu a vytvořím si plán, aby ho zase někdo/něco mohl/o zničit. Proč jsou lidé předurčeni dělat stále dokola ty samé chyby? "The definition of insanity is doing the same thing over and over again and expecting a different outcome." Bones 5x16 No, ano, skutečně.

Nějak se necítím na to, že bych se zase měla vrátit do školní lavice. Němčina, matika a ostatní. Nechápejte to špatně, matematika mi obvykle nevadí, ale od začátku školního roku bereme analytickou geometrii a už mě to opravdu přestává bavit, dokola stále to samé. Podobně jsem to měla na základce s chemií. Zbožňovala jsem jí, ale v devítce už jsme pak dělali většinu roku stále stejné rovnice, a nadšení mě opustilo.

Emily na twitteru? Love it. Především její a Davidovy zmínky o Bones, a ty fotografie.

Pro dnešek se loučím.
 


Comments

1 Adelle Adelle | Web | 12. february 2012 at 9:43 | React

Jak už jsem psala, ten design je báječný, příjemné barvy, které tak pěkně hřejí v tom hrozném počasí. Ano ano, taky už chci jaro, lehké sáčko, tenisky a ráno tepltoly kolem 15 stupňů.
Mě zatím čekají ještě 2 nové epizody Glee, ale pak až do dubna útrum. Takže ho už teď netrpělivě vyčkávám.
Nemůžu si ani představit, jak tě ta blížící se maturita musí strašit. Vždyť jak moc straší mě, ale to už jsme řešily a ne jednou. Věřím, že to všechno nakonec zvládneš. Samozřejmě to bude náročné, jak psychicky tak i fyzicky. Ale opravdu si myslím, že člověk jako ty by s tím neměl mít větší problém. Budu držet palečky, tak snad to nějak pomůže.
Jinak tě vážně obdivuju za všechny ty ekonomické vychytávky a programy, já bych z toho zešedivěla. :)
Analytickou geometrii taky teď bereme, sice jenom měsíc, ale už mi z toho taky jde hlava kolem. Tys měla ráda chemii? Tak to moje averze k ní roste hodinu od hodiny s naší otravnou profesorkou.
Neuskutečněné plány znám, taky si vžycky všechno pěkně rozvrhnu a pak to všechno doháním poslední odpoledne. Někdy mi až přijde, že by to bez toho prostě nešlo.
Do té Prahy ti moc neporadím. Sama se o ni vůbec nezajímám, jelikož to je pro mě daleko a ty jejich přijímačky... Ale pokud opravdu chceš to dé Olomouce, tak si v Praze dej jen takový nějaký lehčí předmět, který by tě bavil a byla bys s ním spokojená. A pak prostě uvidíš, jak se to vyvrbí.
Emily na twitteru je jedna z nejúžasnějších věcí. Už si ho bez ní nedovedu představit. :)

2 Jenny Jenny | Email | Web | 12. february 2012 at 11:31 | React

Ahoj, design je nádherný :) Nevzpomínám si, že bys ty udělala někdy nějaký, který by semi nelíbil :D
Jelikož teď stahuju filmy o stošest, možná kouknu i na tohle.
Maturitu nezávidím :D Ne, že bych to teď měla nějak snazší, ale i když mám teď o 50-100% víc učení, stále si stojím na tom, že maturita je moje nejhorší životní zkušenost... ehm, asi tě moc nepovzbuzuju, co? :D Když nedáš maturu, jsi (co se VŠ týče), skoro v háji. Ale na VŠ máš na každou zkoušku 3 pokusy, to se dá :)
Jůůů, Olomouc ti schvaluju, třeba se tam někdy potkáme :)

3 Jenny Jenny | Email | Web | 12. february 2012 at 14:25 | React

Ale jo, jde to zapamatovat :D Na VŠ si dávám zkoušky tak, abych to měla postupně. U maturity to bylo všechno najednou, to byla ta hrůza.

K tomu vegetariánství... veganství mi příjde hodně ujeté :D A veget.... něco na tom je, nejíst maso. Ale já jsem za to, že maso k životu potřebujeme. Hlavně k vývoji. Pokud si člověk plnohodnotně tu stravu něčím nahradí, budiž, ale je to složité. je jen málo potravit, které obsahují tolik bílkovin jako maso. je to přece hlavně o bílkovinách, ne? Taky mě štve moje sestra, která je vegetariánka :D Jenomže ona nejí ani pořádně tu zeleninu. Třeba špenát, zelí... prostě ne. Já bych tak žít nedovedla. ne napořád. V rámci úprav stravovacích návyků je to dobré, ale ne to maso úplně vynechat...

4 Lola Lola | Web | 26. february 2012 at 19:42 | React

Fuj, fuj je to nehezká představa s tou maturitou.. ale na Bones se už taky těším ;)
Taky jsem si dala přihlášku do Olomouce, ale po pravdě moc se mi tam nechce... radši bych se dostala do Brna..
U nás je pořád takové divné počasí.. tak nějak šedivo a když už někdy na chvíli vyleze sluníčko, tak svítí tak, až to leze krkem.. spíš bych brala takový ten jemný jarní svit :)) bohužel tomu asi neporučím :D
No a design jsem už chválila ;)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement