"You let your emotions get away from you and everything falls apart."

18. december 2011 at 19:18 | valleria |  #diary
Tohle byl můj zatím nejkratší víkend. I když je tu Lily utíká to pomaleji. Ale musím říct, že za ty tři dny strávené po obchodech jsem toho moc nesehnala. Určitě to neodpovídá tomu času. Je hrozné, kolik času, nervů a peněz vás to stojí, a pak se to v okamžiku vytratí. Ne, nechystám tu žádnou negaci proti Vánocům. Jen jsem to podotkla. Naopak se vážně snažím návrátit si pozitivní pocity k nim. Ale lusknutím prstu to také nejde.
A byla jsem i schopná vybrat s nové brýle! Ale pšt, má je Ježíšek.

Kdybych tenhle článek psala před týdnem, jak jsem to původně plánovala, zoufale bych naříkala, proč každá konverzace týkající se vysokých škol, musí probíhat nepříjemně. Nikomu se nelíbí má touha studovat mimo Prahu. Naše rodina je na sebe až příliš fixovaná. Ale opravdu se musím stejně jako ostatní držet tady? Nemůžu prostě jako jediná zkusit něco jiného? Tak, tohle bych psala.

Proč je všechno najednou lepší, když odcházíme? Učitelský sbor v maskách na Halloween, v převlecích na Mikuláše, funkční knihovna - už se nemusím rozčilovat kvůli městské, kde většinou nenalézám, co potřebuji - školní časopis, vánoční besídka s jakousi soutěží ve středu ještě před čtvrtečním kinem. A tak je to první rok. Je to snad proto, aby nám mělo co chybět? Zrovna nám?

Co mi bude chybět ještě v průběhu těhle pár měsíců, je naše profesorka na účetnictví. Takhle ještě před pololetím odcházet, navíc před maturitou a my jsme jediný čtvrťák, který učí zrovna ona. Víte, já jí chápu, nic jí nevyčítám, ale mám obavy, jaké to bez ní bude. A také má dobré hlášky. :D Měla.

Napůl lituju, že jsem si dala tu vyšší úroveň maturity z angličtiny a napůl ne. Lituji - pochopitelné obavy, nelituji - celý život jsem zbabělec a jednou jsem udělala něco nezbabělého. Jak to ale dopadne?

Bože, já tak strašně nechci být součástí toho představení na maturitním plese. Ta sestava je děsná, děsná děsná. Dala bych možná i smajlíka, ale ono to vůbec není k smíchu.

Dost o škole. Ke sledování toho teď moc není, je konec roku. Ách, ten vysílací rozvrh Bones mě ničí. Vánoční díl New Girl byl skvělý, ale přestože mám Zooey ráda, nepřijde mi nominaci na Zlatý Glóbus za tuhle roli adekvátní, ale budiž. Pak poslední dva díly Glee. Oba byly dobré, ten předchozí ale lepší. A k tomu vánočnímu, byla bych radši, kdyby místo toho černobílého speciálu byli scény normální Glee story-line. Ze začátku se mi to líbilo, ale pak už mi to trochu začlo vadit. Ale tohle je maličkost, kterou jsem schopná s klidem přehlédnout. A Sue se mi tu velice líbila a má bod z předchozí epizody za zmínku o Davidovi B. To tweetování mezi Jane a Davidem potom... heh :D

Co se týče sledování, nejvíce jsem se opřela do Pushing Daisies a jsem prostě nadšená. Jistě, není to pro každého, ale to není nic. A já si tenhle seriál pořádně užívám. Je to něco úžasného! Ned a Chuck v podání Lee Pace a Anny Friel jsou prostě adorable. Kristin Chenoweth jsem v Glee moc nemusela, ale tady je báječná. Už mi bohužel zbývají čtyři epizody. Je taková škoda, že seriál nemá více dílů. Hloupá stávka scénáristů. A je smutné, že seriál s tolika nominacemi na Emmy má pouhých dvacet dva dílů.

Proč jsou letošní prázdniny tak krátké? Na všechnu tu práci bych potřebovala více času. Doufám, že se m to podaří stihnout. V četbě se chystám na Deník Anny Frankové a Hrdý Budžes. Četl jste někdo Čekání na Godota? Pokud ne, vřele doporučuji. Je to úžasné. Velmi jsem se pobavila. Kdo by to byl řekl, že může být hra takhle dobré, přestože má děj téměř nulový.

K tomu kinu, jdeme na Královu řeč. Nevadí mi vidět film víckrát, jistě, jen doufám, že to bude v angličtině.

K té angličtině. Vždy jsem odmítala myšlenku na učitelství jako svou profesi, ale naše nová profesorka na anglickou konverzaci mi trochu mění názor. Označila bych to za inspiraci. Je opravdu dobrá. Je to úplně jiné než s profesorem na angličtinu, který vlastně ani není profesor, popravdě. Tak si říkám, dělat, co dělá ona, to by mě pobavilo.

Smrt Václava Havla pro vás jistě není žádnou novinkou. Je to smutné. On byl opravdu někdo. RIP.

Mám takový dojem, že tento layout vypadá dobře jen na mém monitoru, že? Ách, ta odlišná rozlišení. Asi bych s tím měla něco udělat, že?

Hello goodbye
 


Comments

1 Kelly Kelly | Web | 18. december 2011 at 22:05 | React

Ne, layout vypadá skvěle i na mém monitoru :) Fakt :)
Ehm, Vánoce, letos se na ně nějak netěším, popravdě skoro vůbec. A to je u mě divné, vždycky se těším aspoň na zdobení stromečku a na pohádky. Letos mě čeká učení a to je asi tak vše.
Pak na twitteru čekám fotku nových brýlí ;)
No a jak to máš teď? Říkáš, že to bys psala, kdybys ten článek psala před týdnem...
Já na maturiťák vzpomínám jen v dobrém, náš byl úžasný, věřím, že se ti ten váš taky bude líbit. Everything happens eventually :)
Na Pushing Daisies jsem se dívala akorát na Primě, a moc mě to nezaujalo, přišlo mi to celkem nudné.
Na New Girl se ráda podívám, ale některé situace mi tam přijdou až moc absurdní, že se to tam moc nehodí. Třeba v Blue Mountain State by mi to přišlo úplně přirozené, ale ne tady.
Králova řeč by se vůbec neměla dabovat, naprosto to ten film zničí.
A angličtinu zvládneš ;)

2 Jenny Jenny | Email | Web | 19. december 2011 at 11:08 | React

:D Chtěla jsem začít poslední zmínkou o lay a pak se přesunout k začátku a koukám, že Kelly tak začala taky :D
Lay vypadá dobřei u mě. Mám 16' notebook...
My doma Vánoce moc neřešíme, dárky nekupujeme a ani to nehrotíme se slavením.
Co se týče výběru vysoké. Skoč po tom, co chceš. Mí rodiče taky špatně nesli, že jsem najendou odešla, ale nebudu jejich holčička donekonečna, potřebovala jsem se trochu osamostatnit a byla to určitě dobrá volba :-)

3 Bastera Bastera | Email | Web | 20. december 2011 at 20:34 | React

Tolik informací, že nevím co komentovat dřív :) Vypadá to dobře asi všude, jen je to posunuté, ale tak si to označím a přečtu no problem :D Dál ano všechno to tak letí, času málo a Vánoce jen týden, jak mám stihnout pracovat z domova, udělat všechny úkoly, začít se učit, začít psát bakalářku a ještě odpočívat? :D My jsme to tak měli také, když jsme odcházeli všechno se zlepšovalo, asi to nemělo nic společného s námi, ale stejně mě to štvalo. Neboj tu angličtinu dáš, opravdu já tomu vážně věřím! A vidíš ta inspirace je znamení, že se nemáš bát a zkusit to :)

4 Bastera Bastera | Email | Web | 20. december 2011 at 20:36 | React

A neboj se a klidně jdi mimo město, je to sice těžké, ale já jsem zůstala a lituji toho, člověk se osamostatní a všechno, já už si doma připadám jako v kleci, ale na vlastní bydlení nemám :)

5 bones1 bones1 | Web | 22. december 2011 at 20:46 | React

lay je super aj na mojom monitore...klíídek :D
k serialom ako je to už známe veľa ich nepozerám trocha Glee a The New Girl ,Zooey je dobrá ,ale súhlasím na tú venu to zasa až tak nieje,budiž :)
Verím ,že s tou AJ to dopadne dobre :)

6 smiley-island smiley-island | Web | 23. december 2011 at 8:37 | React

Ahoj, máš krásny blog :)

7 Patty Patty | Web | 23. december 2011 at 11:32 | React

Ještě, že my jsme maturitní ples neměli, takže řešení takových věcí se mi naštěstí vyhlo...Letošní nominace na Zlatý Globus mě nesmírně pobavily. To snad nemyslí vážně. Zooey mám ráda, New Girl znám jen z animací na tumblr a pár trailerů, ale přijde mi směšné, aby byla Zooey za tuto roli nominována, stejně tak nominace samotného seriálu New Girl. Kde je sakra Jim Parsons? Ten černobílý speciál v Glee mě taky nudil, bylo to až moc zdlouhavé a přišli mi, že i zbytečné. Sue a zmínka o Davidovi to mě neskutečně pobavilo :-D Pushing Daisies jsem viděla, bavilo mě to a mrzí mě, že seriál zrušili. Králova řeč je úžasný film. Prostě Colin Firth.

8 Bastera Bastera | Email | Web | 24. december 2011 at 12:24 | React

Krásné Vánoce a hodně štěstí v příštím pro Tebe důležitém roce uvidíš, že to všechno dobře dopadne :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama