It is Christmas in the heart that puts Christmas in the air. ~ W.T. Ellis

24. december 2011 at 16:03 | valleria |  #diary
Chtěla bych vám všem popřát krásné Vánoce a jejich klidné ale veselé prožití. A abych vám je ještě zpříjemnila, máte tu jako vánoční dárek něco ke čtení. Cha cha.

U nás budou letos Vánoce úplně jiné. Dobrá, úplně asi ne, tradice zůstávají, ale složení rodiny je jiné a to mění celé přožití, řekla bych. I loni s námi trávili Štědrý den má nejstarší sestra s partnerem, oproti jiným rokům, ale letos nám přibyla ještě Lily (jsem asi jediná, kdo to jméno píše s ypsilon, ale přijde mi to hezčí), která si ve čtvrtek oslaví navíc své první narozeniny. Jsem zvědavá, co řekne na svou kravičku, kterou pro ni mám. Když dnes dorazili, její první zastávka byla za Mikeym a měla z něho radost. Snad si stejně tak oblibí i svůj dárek. Jen jsem doufala, že ji jí daruju už pojmenovanou, jelikož v opačném případě tento úkol připadne zbytku rodiny a skončí jako Jůlinka nebo Mája a to bych vskutku nerada. Napadá mě jedině Angie, myslím, že je to ekvivalentní k Mikey. A přiznávám, Angie je nápad díky Bones, ale Mikey není jako Michael, přeci jsem ho dostala už loni na Vánoce, ale je to zajímavá náhoda.

Druhou velikou změnou je, že s námi nebude táta. Víte, tohle jsou první Vánoce, které jsem schopna označit za svátky klidu, jak se jim říká. Všechno, co normálně ve stresu děláme až čtyřiadvacátého, máme hotové už od včera, stromeček vyjímečně už od středy. Je tu úplně jiná atmosféra. S tátou mi vždy přišlo to dávání dárků a být na sebe hodní a všechno tohle strašně falešné a teď je to příjemnější. Ovšem přes všechno špatné, nemůže mi táty nebýt trochu líto. Je zvyklý být takhle sám v kamioně, ale jsou Vánoce. Kdybych si představila sebe, že jsem někce sama s vědomím, že zbytek rodiny je spolu a dělají beze mě všechno, co normálně dělám s nimi...

Zákonem schválnosti je, že jsou letos prázdniny kratší než jindy, i když je to otázka pár dnů, a já mám zrovna nejvíce práce. Víkend si možná odpustím, ale pak se do toho musím pustit. Utíká to opravdu jako voda. Neumím si představit, že za pár měsíců budu sedět před profesory a cizími lidmi a něco jim tam odříkávat. Já? Vážně? A pak, složím-li maturitu úspěšně, snaha dostat se někam na VŠ, chodit na novou školu... Všechno se mi to zdá strašně nereálné. Zažívám strach. A je to naprosto normální, to si uvědomuji, každý si tím prošel, ale to neznamená, že nemůžu vyšilovat, jak je to nepříjemné, ne?

Já vám vlastně neměla, co zajímavého sdělit, jen tak tu žvatlám. Tedy je čas rozloučit se a ještě jednou Veselé Vánoce. :)
 


Comments

1 bones1 bones1 | Web | 24. december 2011 at 16:47 | React

Tak to meno pre tú kravičku je super :D Dúfam ,že prežiješ dnešné Vianoce šťastne .) :D a...čo dodať to tvoje "žvatlanie" (alebo ako to napísať :D) ja proste milujem :D :) a teším sa každému článku .) to mi ver ;)

2 Jenny Jenny | Web | 25. december 2011 at 15:58 | React

Taky přeji krásné svátky :-)
Ani nevím, co jsem řešila o Vánocích před maturou... asi přihlášky na školy :D Moc jsem naštěstí nevyšilovala. To až před maturitou. Věděla jsem totiž přesně, co chci dělat :-)

3 Adelle Adelle | Web | 28. december 2011 at 14:38 | React

Myslím, že Lily bude z dárku nadšená, teda vlastně už je. Nemám ráda, když musím takovéhle tématické články odpovídat 'mimo sezónu', ale to jsem hold já, tak snad ještě jednou velmi opožděně pěkné svátky.
Ohledně té maturity a vysoké ti naprosto rozumím. Připadá má to stejně neuvěřitelné a to nám ještě rok navíc. Ale myslím, že to nakonec všechno dobře dopadne. Hlavně abys byla spokojená. Tak držím pěsti a hodně zdaru. :)

4 Karamelka Karamelka | Web | 29. december 2011 at 15:09 | React

Ahojky, máš u mě cenu za anketu :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement