December 2011

It is Christmas in the heart that puts Christmas in the air. ~ W.T. Ellis

24. december 2011 at 16:03 | valleria |  #diary
Chtěla bych vám všem popřát krásné Vánoce a jejich klidné ale veselé prožití. A abych vám je ještě zpříjemnila, máte tu jako vánoční dárek něco ke čtení. Cha cha.

U nás budou letos Vánoce úplně jiné. Dobrá, úplně asi ne, tradice zůstávají, ale složení rodiny je jiné a to mění celé přožití, řekla bych. I loni s námi trávili Štědrý den má nejstarší sestra s partnerem, oproti jiným rokům, ale letos nám přibyla ještě Lily (jsem asi jediná, kdo to jméno píše s ypsilon, ale přijde mi to hezčí), která si ve čtvrtek oslaví navíc své první narozeniny. Jsem zvědavá, co řekne na svou kravičku, kterou pro ni mám. Když dnes dorazili, její první zastávka byla za Mikeym a měla z něho radost. Snad si stejně tak oblibí i svůj dárek. Jen jsem doufala, že ji jí daruju už pojmenovanou, jelikož v opačném případě tento úkol připadne zbytku rodiny a skončí jako Jůlinka nebo Mája a to bych vskutku nerada. Napadá mě jedině Angie, myslím, že je to ekvivalentní k Mikey. A přiznávám, Angie je nápad díky Bones, ale Mikey není jako Michael, přeci jsem ho dostala už loni na Vánoce, ale je to zajímavá náhoda.

Druhou velikou změnou je, že s námi nebude táta. Víte, tohle jsou první Vánoce, které jsem schopna označit za svátky klidu, jak se jim říká. Všechno, co normálně ve stresu děláme až čtyřiadvacátého, máme hotové už od včera, stromeček vyjímečně už od středy. Je tu úplně jiná atmosféra. S tátou mi vždy přišlo to dávání dárků a být na sebe hodní a všechno tohle strašně falešné a teď je to příjemnější. Ovšem přes všechno špatné, nemůže mi táty nebýt trochu líto. Je zvyklý být takhle sám v kamioně, ale jsou Vánoce. Kdybych si představila sebe, že jsem někce sama s vědomím, že zbytek rodiny je spolu a dělají beze mě všechno, co normálně dělám s nimi...

Zákonem schválnosti je, že jsou letos prázdniny kratší než jindy, i když je to otázka pár dnů, a já mám zrovna nejvíce práce. Víkend si možná odpustím, ale pak se do toho musím pustit. Utíká to opravdu jako voda. Neumím si představit, že za pár měsíců budu sedět před profesory a cizími lidmi a něco jim tam odříkávat. Já? Vážně? A pak, složím-li maturitu úspěšně, snaha dostat se někam na VŠ, chodit na novou školu... Všechno se mi to zdá strašně nereálné. Zažívám strach. A je to naprosto normální, to si uvědomuji, každý si tím prošel, ale to neznamená, že nemůžu vyšilovat, jak je to nepříjemné, ne?

Já vám vlastně neměla, co zajímavého sdělit, jen tak tu žvatlám. Tedy je čas rozloučit se a ještě jednou Veselé Vánoce. :)

"You let your emotions get away from you and everything falls apart."

18. december 2011 at 19:18 | valleria |  #diary
Tohle byl můj zatím nejkratší víkend. I když je tu Lily utíká to pomaleji. Ale musím říct, že za ty tři dny strávené po obchodech jsem toho moc nesehnala. Určitě to neodpovídá tomu času. Je hrozné, kolik času, nervů a peněz vás to stojí, a pak se to v okamžiku vytratí. Ne, nechystám tu žádnou negaci proti Vánocům. Jen jsem to podotkla. Naopak se vážně snažím návrátit si pozitivní pocity k nim. Ale lusknutím prstu to také nejde.
A byla jsem i schopná vybrat s nové brýle! Ale pšt, má je Ježíšek.

Kdybych tenhle článek psala před týdnem, jak jsem to původně plánovala, zoufale bych naříkala, proč každá konverzace týkající se vysokých škol, musí probíhat nepříjemně. Nikomu se nelíbí má touha studovat mimo Prahu. Naše rodina je na sebe až příliš fixovaná. Ale opravdu se musím stejně jako ostatní držet tady? Nemůžu prostě jako jediná zkusit něco jiného? Tak, tohle bych psala.

Proč je všechno najednou lepší, když odcházíme? Učitelský sbor v maskách na Halloween, v převlecích na Mikuláše, funkční knihovna - už se nemusím rozčilovat kvůli městské, kde většinou nenalézám, co potřebuji - školní časopis, vánoční besídka s jakousi soutěží ve středu ještě před čtvrtečním kinem. A tak je to první rok. Je to snad proto, aby nám mělo co chybět? Zrovna nám?

Co mi bude chybět ještě v průběhu těhle pár měsíců, je naše profesorka na účetnictví. Takhle ještě před pololetím odcházet, navíc před maturitou a my jsme jediný čtvrťák, který učí zrovna ona. Víte, já jí chápu, nic jí nevyčítám, ale mám obavy, jaké to bez ní bude. A také má dobré hlášky. :D Měla.

Napůl lituju, že jsem si dala tu vyšší úroveň maturity z angličtiny a napůl ne. Lituji - pochopitelné obavy, nelituji - celý život jsem zbabělec a jednou jsem udělala něco nezbabělého. Jak to ale dopadne?

Bože, já tak strašně nechci být součástí toho představení na maturitním plese. Ta sestava je děsná, děsná děsná. Dala bych možná i smajlíka, ale ono to vůbec není k smíchu.

Dost o škole. Ke sledování toho teď moc není, je konec roku. Ách, ten vysílací rozvrh Bones mě ničí. Vánoční díl New Girl byl skvělý, ale přestože mám Zooey ráda, nepřijde mi nominaci na Zlatý Glóbus za tuhle roli adekvátní, ale budiž. Pak poslední dva díly Glee. Oba byly dobré, ten předchozí ale lepší. A k tomu vánočnímu, byla bych radši, kdyby místo toho černobílého speciálu byli scény normální Glee story-line. Ze začátku se mi to líbilo, ale pak už mi to trochu začlo vadit. Ale tohle je maličkost, kterou jsem schopná s klidem přehlédnout. A Sue se mi tu velice líbila a má bod z předchozí epizody za zmínku o Davidovi B. To tweetování mezi Jane a Davidem potom... heh :D

Co se týče sledování, nejvíce jsem se opřela do Pushing Daisies a jsem prostě nadšená. Jistě, není to pro každého, ale to není nic. A já si tenhle seriál pořádně užívám. Je to něco úžasného! Ned a Chuck v podání Lee Pace a Anny Friel jsou prostě adorable. Kristin Chenoweth jsem v Glee moc nemusela, ale tady je báječná. Už mi bohužel zbývají čtyři epizody. Je taková škoda, že seriál nemá více dílů. Hloupá stávka scénáristů. A je smutné, že seriál s tolika nominacemi na Emmy má pouhých dvacet dva dílů.

Proč jsou letošní prázdniny tak krátké? Na všechnu tu práci bych potřebovala více času. Doufám, že se m to podaří stihnout. V četbě se chystám na Deník Anny Frankové a Hrdý Budžes. Četl jste někdo Čekání na Godota? Pokud ne, vřele doporučuji. Je to úžasné. Velmi jsem se pobavila. Kdo by to byl řekl, že může být hra takhle dobré, přestože má děj téměř nulový.

K tomu kinu, jdeme na Královu řeč. Nevadí mi vidět film víckrát, jistě, jen doufám, že to bude v angličtině.

K té angličtině. Vždy jsem odmítala myšlenku na učitelství jako svou profesi, ale naše nová profesorka na anglickou konverzaci mi trochu mění názor. Označila bych to za inspiraci. Je opravdu dobrá. Je to úplně jiné než s profesorem na angličtinu, který vlastně ani není profesor, popravdě. Tak si říkám, dělat, co dělá ona, to by mě pobavilo.

Smrt Václava Havla pro vás jistě není žádnou novinkou. Je to smutné. On byl opravdu někdo. RIP.

Mám takový dojem, že tento layout vypadá dobře jen na mém monitoru, že? Ách, ta odlišná rozlišení. Asi bych s tím měla něco udělat, že?

Hello goodbye

ICONS #5, Glee, PushingDaisies, Bones, Keira

6. december 2011 at 17:28 | valleria |  #graphics
1x Matthew&Jayma
1x Lea&Cory
2x Lea Michele
3x Ned&Chuck
1x David&Emily
2x Keira Knightley