"Sometimes dreaming is the way to go." - Wendell

13. november 2011 at 17:00 | valleria |  #diary
Pěkné nedělní odpoledne, přeji. Čím si akorát tak připomínám, že je neděle. Odpoledne. už skoro večer. Ještě že tento týden mám jen tři školní dny. Po pondělním testu z ekonomiky a vyprávění z němčiny mě ještě čeká Scio z angličtiny a ve středu z češtiny. Jsem zvědavá, zároveň ovšem pochybuji o smyslu, ale to si odpustím.

Říkám si tak, proč nejsem schopná udělat to, pro co se jednou rozhodnu. Místo toho dělám všechno možné, aby mi na to už nezbyl čas a já se měla na co vymlouvat.

A proč mám sakra zrovna já v sobě tolik nerozhodnosti? Stále mám obavy ze špatného rozhodnutí a tak mi to zabírá věčnost, a to i naprosto banální záležitosti. Je tohle jedna z vlastností, na které se dá zapracovat?

Včera jsem se byla se spolužačkou podívat na informační den na Karlovu Univerzitu. Krom toho, že jsem si to tam prohlédla a dostala pár letáčků a brožurek, mi to nepřišlo moc užitečné. Přednášky jednotlivých fakult vám neřeknou nic víc než webové stránky. Ale na tu humanitní se příští rok stejně asi zajdu podívat. Asi tak kolik lidí je divných jako já, že se brání myšlence studování na UK?

Tento týden mě opět po nějaké době čeká hlídání kocourka. Co to znamená? Že veškerou svou práci odkládám na dobu "až budu u kocoura." A vším myslím vše. Skoro jako bych si o sobě myslela, že jsem tak skvělá, že se mi to povede v rekordním čase.


Mám rozdělaných několik avatarů, už asi týden. Ale jaksi ne a ne je dodělat. Budu dál doufat, že se mi to později podaří.

Možná jste v televizi či rádiu zaslechli, popřípadě četli ve zprávách o jedné základní škole, jejíž učitelka francouštiny se postavila proti řediteli a jeho způsobu vyučování sexuální výchovy. Tak na tuto školu jsem chodila já a naprosto s tím nesouhlasím. A jedna věc, kterou můj mozek prostě nebere: stávající i bývalí žáci, učitelský sbor, rodiče (!) i starosta Prahy 13 stojí za ředitelem školy. Jediný ministr školství se postavil za francouzštinářku. Kde se stala chyba?

Seriálový koutek tentokrát velmi zkráceně, neboť jsem viděla pouze Glee a Bones. Ve všem ostatním jsem pozadu, v nejlepším případě pouze s dvěmi epizodami. K věci. Glee - myslím, že tohle byl velmi dobře udělaný díl. Zařadil se mezi ty, které se mi líbí nejvíc a označila bych ho i za zatím nejlepší díl třetí série. Bones - nejintenzivnější částí druhého dílu už oproti prvnímu nebyli B&B, což ale není žádná výtka. Jen konstatování. I tak obsahoval více osobní interakce než některé díly šesté série. Závěr epizody byl kouzelný a jsem ráda, že už 'to' máme oficiální. Za zmínku do tohoto výjimečně krátkého odstavce patří i nový stážista Finn, který se mi z ukázek příliš nezamlouval, ale po shlédnutí celého dílu jsem změnila názor a velmi se těším na další díl s ním. A stále mě dojímá Hodgins s tou krajtou. "Look at that face."

Skok zase trochu někam jinam. Mám takový dojem, že můj drahý tatínek má nějaký radar, který zachytává mé volno, neboť za poslední dlouhou dobu nebyl doma na mé volno pouze teď koncem října o podzimních prázdninách. Jinak se vrací vždy na dny, kdy nechodím do školy. Zatím to beru s klidem. Zatím...

Nyní bych už vás jen chtěla o něco požádát. Můžete to naprosto přejít, nechci krást váš čas, ale kdybyste nějaký měli navíc, možná byste si mohli pročíst těchto pár odkazů a říct mi svůj názor, co z toho je podle vás nejlepší. Humanistika, Sociální a kulturní antropologie, Angličtina pro mezikulturní komunikaci, Studium humanitní vzdělanosti.
To prozatím stačí. Případně předem děkuji.
 


Comments

1 BuffynQa » btvsweb BuffynQa » btvsweb | Web | 13. november 2011 at 22:12 | React

Takový dlouhý článek :).

2 Kelly Kelly | Web | 13. november 2011 at 23:11 | React

Lenost a nerozhodnost, pod tyto dvě neřesti se taky můžu podepsat. Jenže už je na čase s tím opravdu něco dělat. Je nejvyšší čas. (Teď mluvím jen za sebe :))Můj DOD byl vcelku užitečný, povolané osoby mi odpověděly mé dotazy a měla jsem možnost prohlédnout si místo, kde bych mohla studovat.
Vzhledem k tomu, že na koleji nemám televizi a zprávy na netu nečtu, jsem úplně mimo...
Epizoda Glee se mi taky velmi líbila, ale fakt mi chybí to sólo Rachel. A k Bones bych mohla napsat komentář dlouhý jako tvůj článek, takže jen jedno slovo: perfection.
A k oborům: humanistika zní dobře, náplň by mohla být zajímavá, ale taky celkem důležitá otázka - možnost uplatnění v praxi a v oboru... moc nadějně to s tím nevidím. Soc. a kult. antropologie - netuším, co vše by to obsahovalo, ale kamarádka, která to studuje tady v OC je z toho celkem zoufalá. A když vidím, co se učí, tak jsem opravdu ráda, že jsem ji studovat nešla. A na angličtinu mi nefunguje odkaz, takže si to nemůžu přečíst :(
Pevné nervy s tátou.

3 Adelle Adelle | Web | 16. november 2011 at 19:18 | React

Já mám spíše problém, že se vždy rozhodnu, a pak to hned změním a tak to jde pořád dokola. Ono to vlastně možná i nerozhodnst je, ale ne taková, že by se mi nechtělo ani do zjišťování informací. Já si všechno zjistím, nastuduju, ale pak si zoufám, protože zjistím tolik věcí, že mě to dělá ještě nerozhodnější. A pravděpodobně tento odstavec vůbec nedává smysl, ale co už.
Já na UK studovat nechci, ale máme každá jiné podmínky (jako třeba, že to není moje rodné město, mám to daleko a pro studenty mi Praha přijde jako velice drahé město.) Nicméně ani já nechci studovat 'doma' v Ostravě, i když bych s tady možná nějaký ten obor našla (pravděpodobně něco na 'pajdáku', čemuž se snažím vyhnout jako čert kříži). Nevím jak to máš ty, ale já se chci trošku osamostatnit a podívat se někde jinde, kde se budu muset spoléhat jenom na sebe. Pro mě také jeden z důvodů, proč chci jít studovat 'ven'.
Evidentně si hlídaní kocourka užívaš, já jsem ještě nikdy nic podobného nedělala. Jenom si s kocourkem spolužačky (který se mimochodem jmenuje Muffin) občas hraju, když jsem na návštěvě.
Pořád se nemůžu dostat přes fakt, že ten nový stážista se jmenuje Finn. Stejně jako Finn. xD
Je mi líto, že máš takové starosti s tatínkem. Však ale víš, že v tom nejsi sama. Tady to doma nemám ideální.
A teď k těm oborům. Humanistika zní báječně, ale musím souhlasit s Kelly, bála bych se potom o uplatnění. Sice ti tam napíšou, že se můžeš uplatnit všude, ale to prakticky znamená, že nic pro tento obor není a stejně absolventi skončí na jiné pozoci. Je to ale pouze můj názor.
Ta antropologie zní ještě líp, přijde mi, že je to také trošku více specialiované než ta humanistika, takže by mohlo být i lepší uplatnění. Zní to opravdu zajímavě, skoro mě to až nadchlo. Nemám zkušenosti jako Kelly, takže ti takhle neporadím, ale viděla bych to jako jednu z možností.
Ta angličtina taky vypadá slibně no a to psolední, studium humanitní vzdělanosti, to zní skoro nadpozemsky pro mě. Je tam vlastně všechno i jazyk a historie (!), takže do toho bych šla já asi nejvíc. Záleží ale na tom, jak to cítíš ty. Vybírej hlavně podle sebe, abys toho případně nelitovala. Tak držím palce!

4 Adelle Adelle | Web | 16. november 2011 at 19:19 | React

Ups, to jsem to zase jednou přepískla.

5 Bastera Bastera | Email | Web | 17. november 2011 at 13:42 | React

Jo velmi dobře vím, o čem mluvíš, nerozhodnost a lenost, to jsou bohužel mé dvě kamarádky a měla bych s nimi konečně skoncovat :D Jinak hlídání kocourka zní hezky, škoda, že já jsem na kočičky alergická :( K těm oborům, nevím jaké je to v Plzni, ale na UK Studium humanistní vzdělanosti nedoporučuji, je to taková směska všeho a nemá to moc dobrou pověst, protože ty jejich výstupy bakalářské práce atd jsou opravdu směšné, píšou skoro o čemkoli jako třeba Facebook, techno, drogy atd ale ne odborně, jako ta škola je docela záhul, podle toho jaký modul si pak vybereš přesně, hodně čtou atd, ale každý kdo zná UK se SHV směje, takže jenom tak, Sociální a kulturní antropologie mi naopak přijde celkem zajímavá, máme v knihovně hodně knih o kultuře středověku, ženy ve středověku atd, skoro lituji, že když jsem se já rozhodovala jsem si toho nevšimla :) Angličtinou si myslím, že nic nezkazíš, když by ses tam dostala, je to vcelku asi užitečné, ale bude to náročné :) Ale stejně záleží na tom, co je Tvému sdrci bližší, můžeš podat víc přihlášek a zapsat se a pak kdykoliv odejít a vybrat si jen jednu :)

6 Jenny Jenny | Web | 17. november 2011 at 16:17 | React

Tákže postupně... taky mám pocit, že nestíhám a nedokážu organizovat. Musím si něco závazně a hlavně viditelně zapsat a když na to stále koukám, dokopu se k tomu. Aneb "Jak jsem se vrátila k blogování" :D Napsala jsem si velkým na papír "BLOG" a přilepila to na psací stůl :D Teď každý den přemýšlím, co bych přidala za článek.

Jé, výběr škol :) Jsi tak trochu mimo pole mé působnosti. Mám ale kamarády na fildě v Olomouci. Samotná Humanistika mi příjde nudná. Zaujala mě ta angličtina - pokud tě baví :-) je to na tobě, já do těchto oborů fakt moc nevidím, ale bylo by vhodné najít si někoho, kdo tam studuje. Kdyžtak mrkni na primat.cz, třeba tam něco bude. Některé obory toho jen moc slibují... Vybírej něco, co je už pár let zaběhlé, raději ne nic nového. Tam se většinou teprve tvoří osnovy a učitelé neví, co učit. Taky se řiď náročností přijímaček, koukni, kolik lidí se hlásí a obecně, jestli má vůbec takový obor budoucnost a nebude problém s hledání práce.

7 BuffynQa » btvsweb BuffynQa » btvsweb | Web | 19. november 2011 at 1:35 | React

hezky lay :).

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement