"I assure you, If I knew how to convay how I feel, I would."

29. november 2011 at 21:07 | valleria |  #diary
Konečně mám za sebou Němou barikádu. Pro ty, kteří to četli, ano, je to strašně krátké, ale to téma... nedokázala jsem se velmi často donutit ke čtení. Nyní už se ale můžu posunout dál a to s knihou od Samuela Becketta 'Čekání na Godota'. Tohle půjde rychleji.

Vtipné, čím více průběh maturity z angličtiny trénujeme, tím méně jistá si jsem. Ne, že bych to v hodinách nějak nezvládala, jen mám dojem, že až přijde na to, budu tak nervózní, že to to pokazím. A navíc, stihnu se do patnáctého prosince rozhodnout o té úrovni? Já o tom dost pochybuji. O co mi jde? Základní úroveň bych zřejmě mohla pokládat za jistotu, ale jestli se chci na vysoké zaměřit především na anglický jazyk, budu tudíž muset projít zkouškami, vyšší úroveň by byla zároveň i moje osobní zkouška, jak to zvládnu potom. Ale riskovat, že to nedám vůbec? Možná jen přeháním. Nezdá se vám, že to moc přeháním? No, rozhodně ne víc než normálně, protože tohle jsem prostě celá já. Před tím vždy vyšiluji a pak, jako bych zapomněla na všechen stres, všechnu hrůzu a říkám si, že to vlastně vůbec nebylo nic tak obtížného. Vím, že asi řeknete, že je to normální, ale jsou na tom všichni tak špatně, jako já?

Další zábavná historka, soutěž ze svého nejoblíbenějšího předmětu - angličtina - odmítnu a nedám se přemluvit. Soutěž z účetnictví, odmítnu, ale smůla. Stejně musím jít. Paráda, no ne? Navíc zmeškám dvě hodiny. Někdo by se mohl divit, proč mi to vadí, ale nejraději si dělám vlastní výpisky a vážně se mi nelíbí, že zmeškám zítřejší matematiku, neboť jsme psali čtvrtletní práci a já tam jsem ráda osobně na po-testové hodiny.

Začnu mluvit o něčem jiném, aby někdo náhodou nenabyl mylného dojmu, že jsem zešílela. Ne nijak čerstvě.

Kdo by řekl, že se návštěva očního lékaře může protáhnout až tak, že nedorazíte vůbec do školy. Má druhá návštěva na oftalmologii a hned mám novou doktorku. Velice mladou a očividně velice pečlivou, neboť mi kontrolovala vše, co se dá. Předapsala mi kapky, ani nevím na co, a za tři měsíce by mě ráda viděla znovu. A já si šla jen pro předpis, abych si mohla nechat udělat nové brýle. A důvod, proč nebyl čas na školu? Dělala mi cosi jako "rozkapávání" a nevím, jestli to máte někdo za sebou, ale vidíte po tom několik hodin rozmazaně a já měla zorničky obrovské jako... řeknu to takhle, mám zelene oči, ale v pondělí to nebylo poznat. Byly prostě černé. Neměla jsem daleko do podoby démonů v SPN.

Věříte tomu, že už je téměř prosinec? Chci říct, že je to velmi blízko ke konci roku. Dalšímu roku. Jak k tomu došlo? Když jsme u toho, můžeme zimu přeskočit? Nechci zase tolik měsíců chladného počasí, větru, sněhu a... Říkala jsem něco o tom, že si přestanu stěžovat? Jestli ne, jsem v pohodě, ale jestli ano, něco není v pořádku.

Už dlouho jsem neviděla žádný film a když už vidím, jsou to dva díly Twilight. Jak ironické. Ale abych byla upřímná, ta první část čtvrtého dílu mi nepřišla nijak hrozná a asi bych to i označila za nejlepší díl. Až na dvě scény. Jedna z takových, které nepotřebuji sledovat v kině plném lidí a druhá, to byl konec, z pochopitelných důvodů.

Netuším, jak k tomu došlo, ale o víkendu jsem konečně začla sledovat Pushing Daisies. A co je ještě podivnější, dokonce jsem rozkoukala i Desperate Housewives. U těch jde ale spíše o anglický re-watch, neboť seriál jsem až doposud sledovala v češtině, ale najednou jsem na desáté epizodě první řady v originále. Nic špatného, učím se jazyk, přeci.

Mám další otázku. Proč mi nikdo nerozumí? Nemyslím to nijak metaforicky, ale doslova. Něco řeknu a všichni na mě koukají, jako bych mluvila třeba maďarsky. Proč všichni tvrdí, že co říkám a jak to říkám, je těžko pochopitelné? Copak je jejich chyba, že já nerozumím jim? Ne, je moje, protože se jejich věci nezajímám. Není tedy nechápání mě na oplátku jejich chyba? Nemějte dojem, že jsem nějak dotčená, jen mě to zajímá.

Úplně bych zapomněla zmínit nový lay. Chabý poněkud. Přísahám, že to měl být Damon s Elenou, ale z žádné fotky, kterou jsem použila, nevzniklo nic dobrého. Prostě ne. Snad příště.
 


Comments

1 Jenny Jenny | Web | 30. november 2011 at 20:05 | React

očního nekomentuju, prostě doktor. proč ti nikdo nerozumí... já ti celkem rozumím, ale přece jen - tohle je psaná forma :-D K čertu s Elenou a Damonem, tihle jsou lepší :-)
Budu držet pěsti k maturitě, teď hlavně v té přípravě, a´t se zdaří. Spolubydlící říkala, že text, který musela psát byl na hnusné téma...

2 Bastera Bastera | Email | Web | 5. december 2011 at 20:57 | React

Jo to velice dobře znám, já jsem pak měla jet sama tramvají s těma rozkapanýma očima :D Tenhle design je lepší. Myslím, že nepřeháníš, jen se zbytečně podceňuješ, mě se ve škole smějí, že vždycky říkám, jak to neumím, jak jsem se neučila a pak to vždycky dám a nejlépe za jedna či dva :) Taky mám pocit, že mi nikdo nerozumí, vždycky se snažím něco vysvětlit a oni na mě koukají a nechápou a přitom si já myslím, že je to úplně jasné a logické to, co říkám... Těším se, až bude po Novém roce, Nový rok, Nové příležitosti, lepší rok...kéž by, ten letošní stál za ještě větší houby než ten předchozí a to nejsem žádná fňukalka :(

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement