"One of the hardest decisions in life, is whether to walk away or try even harder. "

15. october 2011 at 13:47 | valleria |  #diary
Takovýhle podzim se mi líbí. Je sice chladno, ale slunce svítí. Padací lístí. Nádhera, oproti celému pracovnímu týdnu, kdy bylo zataženo a stále jen pršelo. Člověku se pak nechce nic dělat.

Já jsem konečně přečetla Malého prince. Proč konečně? Ano, dosud jsem ho nikdy nečetla. Ale možná to tak bylo dobře, jelikož jsem toho názoru, že bych to dříve nechopila. Vždyť i teď tam byly jisté pasáže... Možná to slovo "pochopit" v tomto případě není přesné. Nenapadá mě ovšem jiné slovo, kterým ho nahradit bez dlouhého okecávání. Každopádně, krásná knížka. Nyní čtu Bílou nemoc. Když má člověk dobrý seznam a umí si vybrat, může být i maturitní povinná četba zajímavá.

Což mě vede k mému dilema. Nevím, kterou úroveň maturity z angličtiny zvolit. Základní je jistota. Chtěla bych zkusit vyšší, ale mám obavy. Už té základní se obávám, co pak myšlenka na vyšší?

Z minulého týdne už mám vše dohnané - krom Castle, ale to není otázka pouze posledního týdne - ovšem se mi tu zas nakupily díly tohoto týdne. To je začarovaný kruh. Ještě, že jsou ty víkendy.

Přečíst si jeden, dva, tři možná i čtyři chvalné články je fajn, ale teď už by s tím vážně mohli přestat. Copak je to fér? "How cute are Booth and Bones? - So adorable we want to punch ourselves in the face." To mě upřímně pobavilo. Kam na to ti reportéři chodí?

Já jsem si také pustila už i komentáře k 6x16 s Davidem a Emily, pak mě čeká 6x09 s Hartem, Stephanem a Ianem Toytonem. Ale pochybuji, že to bude lepší než D/E. Jejich komentáře jsou vlastně 43 minut kecání o téměr ničem a samý smích, ale právě to jejich blábolení vás nesmírně pobaví.

Narozdíl od toho mého.
 


Comments

1 bones1 bones1 | Web | 15. october 2011 at 22:24 | React

Tiež neviem koľko tých článkov o tom aký B&B sú(samozrejme kladné odpovede) vydržím!!!

A aj ja som si už pustila Demily 6x16 :D a poviem ti to máš pravdu veď oni sa tam rahotajú...ja z nich nemôžem a Emily ma tak zlatučký smiech...sice som trištvrtinu nerozumela rehotala som sa hrozne :D až sestra prišla ku mne či som normálne :D

2 Kelly Kelly | Web | 16. october 2011 at 12:34 | React

Dovoluji si protestovat, mě tvé 'kecání' nesmírně baví, na každý tvůj článek se moc těším!
Nové fotky z Bones mi přijdou strašně umělé, plastické, nicméně ta společná s lahvičkou se mi líbí. Ale už se nemůžu dočkat.
Rozhodnutí je jen na tobě, ale troufnu si tvrdit, že máš hodně vysokou úroveň angličtiny (soudě podle twitteru, článků...), takže by ti ani V úroveň neměla činit obtíže.
Malý princ byl ehm, zajímavý. Nebylo to špatné, ale na můj vkus 'moc hluboké', v podstatě o ničem... Bílá nemoc se mi na druhou stranu opravdu moc líbila, celkově Čapkovo dílo, v četbě jsem měla i Povídky z jedné kapsy. A dokonce jsem si Bílou nemoc vybrala i u maturity :)
Můžu se zeptat, název článku jsi zvolila náhodně, nebo to znamená něco osobního?

3 Bastera Bastera | Web | 17. october 2011 at 18:41 | React

Mě Tvé "blábolení" taky baví :) Já jsem jako malá Malého prince taky "nechápala", až později jsem objevila kouzlo fantazie :) Já vůbec nevím, jaké ty dvě úrovně jsou, není nikde napsané, co ke které musíš umět? Ale myslím, že Ty bys určitě zvládla i tu vyšší podle toho, jak píšeš na twitteru a tady anglicky dobře :)

4 Lola Lola | Web | 17. october 2011 at 20:28 | React

Taky mám ráda podzim :) hlavně takový ten čas, kdy se blíží k večeru, sluníčko je těsně nad obzorem a všechno tak krásně září těma teplýma podzimníma barvama, i když je vlastně už docela chladno.. :)
Na Malého prince se také chystám - všude slyším samou chválu, tak to už se na tu knížku docela těším ;)
A moc se mi líbí "citát" z nadpisu

5 Adelle Adelle | Web | 22. october 2011 at 14:04 | React

Souhlasím, tenhle podzim má to správné kouzlo, zima je na mě sice trošku moc, ale i tak se to dá. Hlavně, že neprší.
Malého prince jsem už četla, třikrát. Poprvé ve třetí tříde na naléhání prarodičů - nic jsem z toho neměla, ale babička byla spokojená. Podruhé zase v sedmé třídě na naléhání třídní profesorky/češtinářky - nic jsem z toho neměla, ale ona byla spokojená. Potřetí a zatím naposledy to bylo asi rok zpátky - konečně jsem to pochopila a byla jsem spokojená i já. Jak říkáš, má to mnohem hlubší smysl než jenom pohádka a ti, kteří ji takto prezentují, vůbec neví, o co jde.
Já myslím, že nižší úroveň bys zvládla po slepu a s vyšší nebudeš mít žádný výrazný problém. Důležité ale je, abys vybrala podle sebe a svého svědomí, ať pak případně nemáš výčitky.
Souhlasím, je to naprosto začarovaný kruh, já jsem neviděla epizody už skoro za čtrnáct dní. Doufám, že to přes prázdniny doženu.
Přesně vím, co myslíš. Všechny ty zprávy/videa/fotky o Finchel(/Monchele) mě naprosto ubíjí. Nicméně to je daň za pozdější díly. :)
A s poslední větou nesouhlasím. Já jsem se pobavila. Takže děkuji za pěkný článek. :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement