Don't wish it were easier, wish you were better

22. october 2011 at 17:05 | valleria |  #diary
Začnu tím, co je evidentní - nový layout. Mám takový dojem, že dost lenivím, co se práce s photo filtrem týče. I když mi přijde, že je to spíše tím, že mi schází fantazie. Jak já ji postrádám! Stejně tak schopnost kreslit. Tak hrozně bych to chtěla umět, ale já jsem na všechny tyhle věci děsně levá.

Zajímalo by mě, kdo četl obojí - RUR nebo Bílá nemoc? Mě tedy rozhodně přijde Bílá nemoc lepší. RUR má sice co do obsahu v sobě hodně, ale nějak se mi nelíbily repliky a tak. Dnes jsem si půjčila Povídky malostranské a Přítelkyně z domu smutku. Což mi připomíná, v téhle pobočce mají tak úžasné obrazy! Myslím v takové předsíni s pohovkami, kde si člověk může sednout a číst. Určitě je znáte, jsou celé černobílé až na jeden objekt, který zůstane barevný. Já už jich viděla spousty v obchodech, ale v knihovně to teď mají nové. A o to horší je, že mají Londýn, Paříž...


Něco k seriálům. Speciální halloweenská epizoda Pretty Little Liars mě zrovna nenadchla. Uznávám, vyjasnilo to některé věci. Myslím, že nejsem nadšená kvůli chování holek. Já vím, je to nutnost, ten věk... Proto jsem ráda, že v "přítomnosti" se už chovají dospěle. Spencer byla ovšem legrační.

Dále Supernatural. Čtvrtý díl byl pro mě zatím nejlepší za nějakou dobu. Vážně se mi hodně líbil. Doufám, že udělají letos víc dílů, kdy mají Dean a Sam epizodní případy. Neříkám, že všechny navazující děje jsou špatné. Hodně z nich se mi líbilo, ale ne ta linie v šesté sérii. Už mi to přišlo trochu nudné. Tak uvidíme, co přijde dál.

Zatím toho více nemám.

Nevím, jestli někdo sledujete Kostičky na TV Joj. Já nepravidelně ano a tento týden šla epizoda 6x09 The Doctor In The Photo, o které většina víte své. Ani ten slovenský dabing tohle úžasné dílo nezničil. Popravdě mi poslední dobou přijde, že se kvalita slovenského dabingu zvýšila, narozdíl od českého, s kterým je to právě naopak. Jediná "auto-scéna" mi přišla maličko mimo, ale tomu se nelze divit. U stého dílu by mohl být dabing vynikající a přesto by poslední scéna zněla blbě.
Navíc mě v tomto díle pokaždé dostává Emily a to už jsem ho viděla několikrát. A byla by velká škoda, kdyby se do konce seriálu už nikdy neobjevil Micah.

Včera mě nejvíce zničila slohová práce z češtiny - vyprávění. Čekala jsem jednodušší témata. To zas byla katastrofa. No, popravdě, ta to teprve bude až dostanu hodnocení.

Od středy máme tři dny prázdniny. Už se těším. Odpočinu si... aspoň trochu, zase máme plno práce na první týden v listopadu. Několik testů a zase další referát a seminárka. Už aby byl pátek čtvrtého odpoledne.

Do Benátek jedeme už tento pátek, uteklo to. Jsem zvědavá a trochu nervózní z té cesty. Ale to je asi normální.

Hmm, hmm... konec představení.

MICAH: By the power vested in me by the Jeffersonian Institution, I declare you sleep-deprived. There's a cab waiting to take you home to bed, hmm?
BRENNAN: Do you really have that power?
MICAH: I saw this lecture where this New Age guru type said the only power people exert over us is the power we allow them to exert.
BRENNAN: That's incredibly stupid.
MICAH: I agree. You wave a gun in my face, you got power, whether I like it or not.
BRENNAN: How-how come I understand every word you say? Always. I don't have that with anybody else. Sometimes I just hear... noise.

MICAH: I heard one of these lectures about an experiment where they give guys a pair of glasses that make them see the whole world upside down. But after three days, guess what? They see everything right side up. And then they take off their glasses, and they see everything upside down again. For three days. And then, eureka! Back to normal.
BRENNAN: Yes, it takes the brain three days to adapt.
MICAH: Well, it seems to me you can't trust a brain that can't make up its mind about something as basic as which way is up.
 


Comments

1 BuffynQa » btvsweb.blog.cz BuffynQa » btvsweb.blog.cz | Web | 22. october 2011 at 17:56 | React

Moc hezký článek, a ten Hallowenský díl jsem ještě bohužel neviděla :). A máš krásný lay, takový jednoduchý .

2 Adelle Adelle | Web | 22. october 2011 at 19:55 | React

Dovoluji si nesouhlasit s úvodním tvrzením, že jsi na kreslení a vyráběni v photofiltru levá. Sice jsem neviděla tvé kresby, ale tvá grafika je skvělá a velmi mě inspiruje.
Nový layout je hrozně jednoduchý, ale moc se mi líbí. Ta barva je úžasná, má oblíbená. A v tom světlejším odstínu bych chtěla mít stěny pokoje, tak snad se brzy poštěstí.
Četla jsem pouze RUR, na Bílou nemoc se teprve chystám, tak uvidím, jak to dopadne. S těmi obrazy přesně vím, co myslíš. Miluju tento styl, přála bych si mít nějaký i doma.
O čem jsi psala vyprávění? Taky mám v plánu si odpočinout, tak doufám, že se to povede i tobě. Jedeš do Beátek? To jsem vůbec nevěděla! Ale uvidíš, že cesta bude ok. :)

3 Kelly Kelly | Web | 22. october 2011 at 22:10 | React

Tak to vezmu pěkně popořádku :)
Nový design je úžasný, jednoduchý, elegantní a mé milované barvy. Takže je na jedničku s hvězdičkou :)
Četla jsem jen Bílou nemoc a moc se mi líbila. Opravdu skvěle napsané a poutavé téma.
Čtvrtý díl SPN se mi taky moc líbil, i když jsem čekala, že přece jenom na řadu přijde poslední svědkyně.
Taky bych ráda věděla, jaké jste měli téma na slohovku:)
Benátky? Co mi uniklo? Závidím :)
Užij si prázdniny, načerpej síly :)

4 Adelle Adelle | Web | 23. october 2011 at 17:33 | React

No nejsem si jistá, ale pravděpodobně ano. Vánoční epizoda by měla být určitě, ale není potvrzené, že půjde o osmou epizodu, jelikož její datum vysílání by mělo být 29.listopadu (a tohle datum ještě ani není potvrzené, jisté to je pouze do sedmé epizody), což mi na vánoční epizodu přijde brzo. Takže uvidíme. Jinak s tím sólem pro Rachel mě to taky štve, sice by teď měla mít nějaké duety, ale zatím ani žádné s Finnem, což je opravdu divné. Nevím, kam tím tvůrci míří, ale jestli do té osmé epizody nebude ani jedno Racheliné nebo Finnovo sólo, tak budou fanoušci hodně řvát. A to pořádně řvou už teď, i když je částečně tlumí informace ohledně páté epizody. :) Takže tak.

5 Adelle Adelle | Web | 23. october 2011 at 17:43 | React

No Ryan Murphy a celý jeho tým mají úžasnou schopnost, že člověka dokáží za každých okolností překvapovat. Jestli to je dobře nebo špatně, toť otázka. :)

6 Bastera Bastera | Web | 23. october 2011 at 17:52 | React

Náhodou, mě tenhle lay přijde tak jednoduchý, až je dokonalý, ty barvy ach jak já je miluji :) A nemyslím si, že bys byla levá, podívej se na mě :) RUR i Bílou nemoc jsem četla, ale nepamatuji si, co se mi líbilo víc :) Co jsi psala za sloh? Já slohy nesnášela, nějak jsem si nesedla s učitelkou na čj a vždycky měla nesmyslné poznámky :( Do Benátek, jak to? To jsi dostala jako nějaký dárek mám pocit nebo si to už pletu všechno? :D Jinak děkuji za pochvalu, snažím se :) A bohužel je toho hodně, ale rodiče už mi neplatí všechno a jenom jídlo, oblečení, sem tam nějaký doktoři atd něco stojí a musím si něco vydělávat, když se chceme s přítelem odpoutat postupně od rodin :) Jinak prázdniny závidím, ale přeji ať si aspoň Ty odpočineš :)

7 Jenny Jenny | Web | 24. october 2011 at 10:43 | React

Ahoj, opožděně reaguji na tvůj dotaz ohledně Bones hrnku. Ten obrázek jsem si našla na netu a poslala jim ho mailem.

8 bones1 bones1 | Web | 24. october 2011 at 17:47 | React

Mne sa tvoj design naozaj páči...v jendoduchosti je sila(alebo tak nejak :D)

ďalej Bones pozerám na Jojke tiež tak striedavo nejak a tento diel som nevidela...a to som chcela!no aj tak už len pár dní a budeme mať nové Kostičky!! a to bude len zábava :D

9 Lola Lola | Web | 26. october 2011 at 19:39 | React

Layout je velmi vydařený :) ty barvy jsou úžasné, co víc říct :-)
Jéje Povídky malostranské.. pokouším se je číst už podruhé, zatím to moc nejde.. nevím, ale prostě mě to příjde strašně nezáživné.. nemůžu tomu přijít na chuť..
Se SPN souhlasím, velmi dobrá epizoda. Mám ráda, když přivedou staré dobré postavy zpět a dobře to zapadá do děje ;)
Prázdnin jsem se už nemohla dočkat, jen škoda, že většinu času mi zase zabere škola, protože je toho teď až nad hlavu.. :-/
Ty jedeš do Benátek? wauu to se někdo má :D ;-) Tam ještě bude asi pěkně teploučko, tak si to užij ;-)
A ještě.. děkuju za ten komentář.. zvláštní, že se vlastně vůbec neznáme, ale dojalo mě to.. je hezké, že tak nějak doufáš za mě, snad to přechytím i já.. jéjda to se ve mně probudila citlivka... :D ne vážně, opravdu děkuju :-))

10 Patty Patty | Web | 26. october 2011 at 20:02 | React

Začnu novým designem - je skvělý, barvy se mi moc líbí, hlavně ta světlejší fialová :-)RUR ani Bílou nemoc jsem nečetla, ale Povídky malostranské ano a docela mě to i bavilo :-) Se Supernatural mám tak trochu skluz, neviděla jsem poslední dvě epizody, ale jsem ráda, že se to vrací do starých kolejí a to tak, že co epizoda to se řeší jiný případ :-) Připomíná mi to díly z 1. - 3.série, ach ta nostalgie:-) A to měl Sam ještě normální vlasy :-D Navíc jsem teď začla ještě sledovat Once Upon a Time (pilotní díl mě velmi mile překvapil) a chci se podívat i na Grimm,  no pěkně se mi to hromadí, do toho ještě za chvíli Bones :-D Taky bych brala prázdniny, bohužel já už nic takového nemám...
Benátky, závidím, taky bych si dala říct :-) Užij si to tam :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement