"Why enjoy today when you can be worrying about tomorrow?”

15. september 2011 at 20:47 | valleria |  #diary
- Spencer Hastings(PLL)

Druhý týden školy končí a já ani nevím, jak k tomu došlo. Nebo to tak mám jen já, že ty začátky letí a koncem to z únavy vůbec neutíká? Možná je to složením hodin. První dojem nic moc, ovšem po 'otestování' letošního rozvrhu jsem skokojená. Navíc i změna profesorů prospěla a nyní už si můžu stěžovat pouze na právo. Víte, ten předmět by mohl být zajímavý, ovšem všichni to znáte, nesedí-li vám profesor, je to těžší. Loňské hodiny byly nudné a vcelku otrava, letos je to ještě lepší. Nyní je to přímo utrpení, nebudu vysvětlovat proč, bylo by to na dlouho. Prostě mi věřte. Já nejsem ten typ s věčnými problémy s učiteli. Je to rarita, řekla bych. A pak je tu angličtina. Za prvé, chtěla bych mít více hodin. Za druhé, přestože je nás profesor "fajn", přijde mi, že téměř nic neděláme.

Ale ať si jen nestěžuji, jsem naprosto nadšená ze společensko-vědního semináře. Ještě než jsme ho měli, jsem se na něj těšila, pak ovšem nastaly obavy z profesorky, která se zdála... no, vystačím si s "dost rázná". Zde mám poučení; nedávejte na první dojem. Už jsme měli čtyři hodiny a byly prostě úžasné! Z tématického plánu jsem nebyla moc nadšená, ale chápu, že kdybychom z toho museli nakonec maturovat (doufám ale, že to do konce září pro letošní rok ještě zruší, myslím, že s ekonomikou a účetnictvím budu mít práce až až), tohle prostě probrat musíme. Navíc způsob, jakým paní profesorka vykládá látku je prostě skvělý. Já jsem vážně nadšená. Dává události do souvislostí, neříká prostě jen data a fakta, jako většinou v hodině dějepisu - ano, prolíná nám do toho dějepis a jsem za to ráda - díky ní je všechno mnohem lehčí k pochopení, zajímavější a jednoduše... jistě chápete, co se snažím vysvětlit.

A pak je tu něco co naprosto nesnáším! Chápu, že některé látka/předmět nezajímá, taky se mi to stává, ale copak jsme na základní škole, že ty lidi prostě nemůžou vydržet 45 minut držet pusu zavřenou?! Obzvlášť, když jsou žádáni každou hodinu každou chvíli? Ne, ne, proč se rozčilovat...


... Nad tímhle, když jsou mnohem zajímavější věci k rozčílení. Nemám problém s růžovou, vážně ne, ale sytě růžová s černým nápisem? Takovéhle šerpy opravdu chtějí mít na plese? Dobrá tedy, když je to ta nejlepší varianta, budiž.

Zajímalo by mě, jaký torrent Glee jsem to zas našla, už to stahuji několik dní. Vždy to jsou jen dvě řady! Proč to tak trvá?

Mám otázku (zase) - vědět nebo nevědět, co si o vás myslí ostatní? Čistě teoreticky, nemá to souvislost s ničím, jen tak mě to napadlo. Dobře, možná má, ale nic osobního. Určitě není dobré žít ve falešné představě a je lepší, aby někdo věděl, že vám prostě nesedí a dal vám pokoj, ale upřímně - neznejistilo by vás to?
 


Comments

1 Kelly Kelly | Web | 16. september 2011 at 12:03 | React

No vidíš, jak rychle to uteklo, ani jsem si pořádně nevšimla. Kolik máš angličtiny za týden?
Tvoje profesorka mi připomíná moji učitelku společenek, co jsme měli na střední. Taky byla úplně fantastická.
Ne, někteří prostě nedokáží mít zavřenou pusu víc jak dvě minuty :/ to znám... a nejhorší na tom je, že u nás tak ukecaní byli kluci... a pak že jsou holky drbny.. :D
Oj, šerpy a stužky... Na to bych raději ani nevzpomínala... Řeknu ti, není to nejhorší varianta, u nás se dokonce navrhovala i černá se zlatým nápisem "vzpomínáme"... ale nakonec to dopadlo dobře - fialové šerpy se střídrnošedým nápisem a oficiální stužky byly zeleno-žluto-bílé (naprostý hnus) a pak pár lidí ještě mělo ty fialové xD
Upřímně, znejistilo by mě to, ale zase by to bylo lepší, než kdyby se někdo neustále přetvařoval a předstíral, že mě má rád, když mě nemůže vystát... Prostě se dokážu srovnat s tím, že ne všichni sednou mně a já jim.

2 Adelle Adelle | Web | 16. september 2011 at 20:10 | React

Většinou záleží oblíbenost předmětu na učiteli, v tom horším případě na lidech, se kterými v té třídě sedíš. A když to jsou ještě žvanilové, kteří mluví mimo mísu, někdy bych je najradši postřílela.
Jsem ráda, že tě seminář tolik zaujal, my letos budeme dělat vývojoou psychologii a sociálně patologické jevy, takže se docela těším.
Myslím, že ty šerpy mohly dopadnou ještě mnohem hůř. Já třeba jednou viděla takovou béžovou s šedým nápisem, hrůza.
Já radši stahuju všechny seriály po epizodě, možná to není snadší, ale vím, co stahuju. Jinak mě těší, že se chyszáš na re-watch Glee. Jen tak dál. :)
Asi by mě to znejistilo, ale zase mám ráda upřímnost a toho člověka bych si vážila už jenom kvůli ní. Protože ač se snažím být upřímná i já, takovéhle věci nezvládám.

3 Adelle Adelle | Web | 17. september 2011 at 17:02 | React

Ptala ses, jestli mi to s tou stravou rodiče dovolí. Ne tak docela. Přišli jsme na to, že mi konzumace masa s mou krvní skupinou nedělá obře na štítnou žlázu. Takž bych měla maso velmi omezovat, červené úplně vypustit. A jelikož jsme po detoxikační kůře začali všichni se zdravou stravou a jiným životním stylem, rodičům už vegetariánství nepřijde jako taková hloupost. Začínají být nalomeni a mamka mi zrovna dneska řekla, že mě od toho nebude odrazovat, jen ať nejdu úplně do extrému jako veganka. Takže suma sumárum, doufám, že mě do budoucna podpoří naplno. :)
A ty by jsi rozhodně neměla přestávat v usilování jim to nějak vysvětlit. A když to nepůjde, tak se aspoň nevzdávat naděje, že se to jednou podaří. :)

4 Adelle Adelle | Web | 17. september 2011 at 17:03 | React

Jo a michodem, moc pěkné nové záhlaví. Nevím, jak jsou na tom ostatní, ale já vidím skoro jenom jeden obrázek ;) :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement